Kompendium Zdrowia

Trycholog – poznaj szybki ratunek dla wypadających włosów

łysienie u kobiet

Trycholog to specjalista, którego specjalizację można określić jako tę z pogranicza dermatologii, medycyny estetyczne oraz kosmetologii. Zajmuje się on badaniem włosów oraz skóry głowy, diagnozowaniem schorzeń i ich leczeniem. Najważniejszym, ale nie jedynym wskazaniem do odbycia wizyty, jest nadmierne wypadanie włosów. Wypadanie włosów, przyczyny ich osłabienia oraz problemy ze skórą głowy to tylko niektóre zagadnienia, z którymi trycholog spotyka się w swojej codziennej praktyce. Szczególną uwagę zwraca na wypadające włosy u kobiet, które z powodu ich utraty cierpią najbardziej dotkliwie. 

Trycholog – kiedy się udać i jak poradzić sobie z łysieniem?

łysiejąca osoba

Trychologia jest dziedziną medyczną, która zajmuje się badaniem oraz leczeniem problemów ze skórą głowy oraz włosami.
Poradnik na dn����¯�¿�½ moczanow����¯�¿�½

Implanty zębowe – najważniejsze informacje

implant zęba makieta

W dzisiejszych czasach wypełnianie luk po zniszczonych zębach to żaden problem. Przyjrzyjmy się prawdopodobnie najlepszej z metod w postaci implantów.
Poradnik na dn����¯�¿�½ moczanow����¯�¿�½

Jak zwalczyć rumieńce na twarzy? Skuteczne metody!

Rumień na policzkach

Zmorą wielu ludzi niezależnie od wieku i płci są rumieńce na twarzy. Rumieńce są to zaczerwienieni, które pojawiają się na skórze.

Jak skuteczne zwalczyć nadmierne owłosienie? Gdańsk

Nadmierne owłosienie u kobiet jest określane, jako hirsutyzm. Hirsutyzm polega na nadmiernym pojawianiu się owłosienia w miejscach charakterystycznych dla mężczyzn. Różnicą między normalnymi włosami, a tymi przy hirsutyzmie charakteryzuje ich struktura. Bowiem są one wtedy grube i ciemne. Wyrastające włosy na plecach oraz włosy na piersiach mogą być znakiem ostrzegawczym, iż z naszym organizmem dzieje się coś złego. W związku z czym powinniśmy udać się jak najszybciej do dermatologa, w celu poznania przyczyny. Nadmierne owłosienie jest skutkiem zaburzeń hormonalnych. Głównym powodem pojawienia się tej choroby jest przerost androgenów w organizmie oraz zespół policystycznych jajników. Otóż androgeny w normalnych ilościach spełniają bardzo ważne funkcje w organizmie kobiety, aczkolwiek ich przerost powoduje komplikacje chorobowe, które trzeba leczyć. Zazwyczaj chorobie tej towarzyszy także częste przetłuszczanie się włosów.

Brodawka łojotokowa – przyczyny, objawy, leczenie

Wycinanie brodawki

Brodawka łojotokowa to narośl na skórze, wyraźnie oddzielona od jej zdrowej części, wyrastająca ponad jej powierzchnię, zaliczana do łagodnych, niezłośliwych zmian skórnych. Nie ma związku z nowotworem. Najczęściej zlokalizowana jest na twarzy, owłosionej skórze głowy, tułowiu oraz kończynach górnych. Brodawki łojotokowe mają grudkową, chropowatą strukturę.

Zapalenie mieszków włosowych – problem, który można rozwiązać

Zapalenie mieszków włosowych to dolegliwość bardzo powszechnie występująca zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Przyczyny ich powstawania mogą być infekcyjne oraz nieinfekcyjne. Infekcyjne zapalenie wynika z obecności bakterii, wirusów albo grzybów. Zapalenie mieszków włosowych po depilacji to przykład infekcyjnego zapalenia mieszka włosowego. W przypadku kobiet  najczęściej pojawia się zapalenie mieszka włosowych na nogach, które objawia się wysypką w postaci czerwonych krostek. Natomiast panowie, którzy golą głowie często mają zapalenie mieszka włosowego na głowie.

Jak usunąć wągry z twarzy?

Nawet przy stosowaniu regularnym oczyszczania skóry, na naszej twarzy pojawiają się upiorne czarne kropki. Współcześnie wągry na twarzy są zmorą większości z nas. Stosowanie całych linii kosmetyków do cery z wągrami również rzadko przynosi oczekiwane rezultaty. Pojawiają się także wągry na plecach oraz stosunkowo często wągry w uszach. Mówiąc o tym, jak oczyścić twarz z wągrów, trzeba zwrócić uwagę na wiele aspektów. Skuteczną metodą są odpowiednie kosmetyki ochronne zaprojektowane specjalnie dla naszego typu skóry. Ważne jest także codzienne usuwanie makijażu oraz czyszczenie twarzy.

Maseczki przeciwtrądzikowe: domowe sposoby

maseczki na trądzik z naturalnych składników

Źródła trądziku mogą być różne. Może być on kwestią wieku, rodzaju cery, sposobu odżywiania się, a nawet trybu życia. Nie każdemu może odpowiadać często kosztowna wyprawa do kosmetyczki i powrót od niej z zaczerwieniona twarzą. Dlaczego więc nie spróbować zadbać o siebie domowymi sposobami?

Na wypadanie włosów

Problem wypadania włosów dotyczy połowy społeczeństwa. Wpływ na takie zachowanie się skóry głowy na przede wszystkim stres, zła dieta oraz czynniki genetyczne. Na wzmocnienie włosów wiele osób próbuje naturalnych metod, aczkolwiek nie we wszystkich przypadkach one są pomocne. Aczkolwiek, aby wybrać odpowiedni sposób na wypadanie włosów należy przeprowadzić profesjonalne badanie skóry głowy u dermatologa, gdyż nie we wszystkich przypadkach domowe sposoby sprawdzą się na naszej skórze.