Kompendium Zdrowia

Na wypadanie włosów

Problem wypadania włosów dotyczy połowy społeczeństwa. Wpływ na takie zachowanie się skóry głowy na przede wszystkim stres, zła dieta oraz czynniki genetyczne. Na wzmocnienie włosów wiele osób próbuje naturalnych metod, aczkolwiek nie we wszystkich przypadkach one są pomocne. Aczkolwiek, aby wybrać odpowiedni sposób na wypadanie włosów należy przeprowadzić profesjonalne badanie skóry głowy u dermatologa, gdyż nie we wszystkich przypadkach domowe sposoby sprawdzą się na naszej skórze.

Wypadanie włosów domowe sposoby

Domowymi sposobami na wypadnie włosów są przede wszystkim jajka oraz dostępne rośliny. Czosnek bowiem jest gwarantem zapobiegania wypadania włosów. Udowodniono również, iż jego związki stymulują porost nowych włosów. Z kolei tonik z bylicy przywraca utracony blask włosom, stymuluje ich porost oraz niweluje wypadanie włosów. Aczkolwiek trzymając bylicę w domu należy zachować należytą ostrożność. Przeciw wypadaniu włosów dobrym sposobem będzie również zastosowanie tartaku. Bowiem tartak powoduje zatrzymanie wypadania włosów oraz przywraca odpowiednie krążenie w skórze głowy. Koleją z roślin jest pokrzywa, która ma bardzo dobre działanie zapobiegające wypadaniu włosów. Liście pokrzywy działają także wzmacniająco oraz powodują zanik łupieżu.

Wypadanie włosów leczenie

Natomiast jeżeli naturalne metody nie są w stanie pomóc naszym włosom to najlepszym rozwiązaniem będzie poddanie się zabiegowi mezoterapii. Zabieg ten jest stosowany od lat przez osoby cierpiące na wypadnie włosów i daje stu procentową gwarancję na pozbycie się tego schorzenia raz na zawsze. Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu własnego osocza w głębokie warstwy skóry głowy. Jest to zabieg w pełni bezpieczny, nie powodujący żadnych komplikacji dla skóry.

Preparaty na wypadanie włosów

Na rynku polskim znajdziemy szereg preparatów na wypadanie włosów. Produkty takie dostępne są zarówno w drogeriach, jak i aptekach. Jednakże kupując dany preparat w aptece mamy większą gwarancję, iż pomoże nam on przy wypadaniu włosów. Do preparatów takich zaliczamy: ampułki Seboradin, szampon Olaplex Hair Prefector, maska do włosów Babcia Agafia.

Domowe sposoby na kurzajki

Kurzajki są powodowane przez wirus brodawczaka ludzkiego. Na razie jeszcze nie wynaleziono skutecznej metody pozbycia się tego drobnoustroju z zarażonego organizmu. Dlatego też większość metod, mających na celu pozbycie się kurzajek, polega na likwidowaniu objawów – czyli zmian skórnych. Jak pozbyć się kurzajek bez stosowania środków z apteki?

Jednym z najbardziej znanych i polecanych sposobów na kurzajki jest stosowanie odpowiednich ziół. Ta metoda z oczywistych względów ma ograniczenia czasowe – nie można stosować jej zimą, gdy nie ma dostępu do świeżego ziela glistnika czy mniszka lekarskiego. Środkiem, który ma skuteczne działanie w przypadku obu tych ziół jest sok. Wystarczy regularnie smarować nim kurzajki, by w końcu zniknęły. Oczywiście działanie tych ziół nie jest zwykle tak szybkie jak w przypadku lakierów z apteki zawierających kwas salicylowy. Na efekty trzeba czekać nawet dwadzieścia dni, co zniechęca wiele osób do stosowania tej kuracji.

Podobne efekty można uzyskać także bez użycia ziół. Skutecznym środkiem może okazać się między innymi zwykły ocet. Zaleca się smarowanie nim kurzajki i zaklejanie jej grubym plastrem. To dodatkowe zabezpieczenie nie tylko częściowo chroni przez zakażeniem innych osób wirusem. Nie dopuszczając do brodawki światła i powietrza można sprawić, że szybciej zniknie. Zamiast zwykłego octu można użyć jabłkowego lub soku z cytryny.

Domowe sposoby na kurzajki obejmują również bardziej drastyczne metody. Niektórzy decydują się na samodzielne wycięcie brodawki. Ta metoda ma jednak wiele wad. Chociaż lekarze w ostateczności decydują się na wycinanie brodawki, to jednak specjaliści są w stanie zrobić to dokładnie w taki sposób, by usunąć ją całą. Pozostawienie chociaż jednego kawałka powoduje, że brodawka szybko powstaje na nowo. Ponadto wskutek niesprawnie przeprowadzonej akcji samodzielnego wycinania brodawki można przenieść wirusa na inne obszary skóry, co powoduje pojawienie się większej ilości kurzajek.

Mało ryzykowny domowy sposób na kurzajki to między innymi tylko zaklejenie jej plastrem, bez stosowania drażniących środków. W celu wzmocnienia działania plastra można zdecydować się na posmarowanie kurzajki olejem lnianym. Cel zaklejenia brodawki został podany wyżej – jeśli tę zmianę skórną pozbawi się światła i powietrza powinna obumrzeć sama.

Stosując metody domowe należy mieć na uwadze, że nie pozbywamy się w ten sposób źródła zakażenia, co sprawia, iż w przypadku osłabionej odporności kurzajki pojawią się znowu. Kolejną ważną rzeczą, o której nie można zapomnieć jest fakt, iż kurację sposobami domowymi łatwiej jest przeprowadzić, jeśli kurzajka ma maksymalnie kilka miesięcy. W sytuacji, gdy brodawka nie została wykryta przez lata i wrosła się głęboko w skórę, konieczne jest zastosowanie metody przepisanych przez lekarza. Najczęściej zalecane jest wtedy wypalanie danej zmiany laserem, ponieważ tylko taka metoda sięga naprawdę głęboko. By tego uniknąć warto obserwować swoje ciało i zacząć stosować kurację odpowiednio wcześnie.
Poradnik na dn����¯�¿�½ moczanow����¯�¿�½

Jak zwalczyć problem popękanych naczynek?

Popękane naczynka zarówno na nogach, jak i na twarzy stanowią problem dla wielu Polek. Zjawisko to, choć nie stanowi bezpośredniej dolegliwości bólowej, często związane jest z poczuciem dyskomfortu wywołanym nieestetycznym wyglądem skóry twarzy lub nóg. W poniższym artykule przedstawione zostaną najważniejsze informacje na temat niniejszego problemu, podpowiemy również jakie są skuteczne metody zwalczania pajączków.

Rozszerzone naczynka – przyczyny problemu

Wśród wielu przyczyn odpowiedzialnych za powstawanie niniejszego zjawiska, możemy wyróżnić między innymi:

 • Zmiany w żyłach wywołane naturalnym procesem starzenia się organizmu;
 • Zaburzenia czynności układu krążenia i funkcjonowania żył;
 • Zaburzenia pracy gospodarki hormonalnej;
 • Zmiany w organizmie kobiety wywołane ciążą i okresem karmienia piersią;
 • Otyłość lub nadwagę;
 • Niską aktywność fizyczną;
 • Nadmierną ekspozycję na słońce

Usuwanie pajączków – domowe sposoby walki z niniejszym problemem

Zamykanie naczynek domowymi sposobami nie przynosi zazwyczaj skutecznych efektów, istnieje jednak kilka specyficznych metod, które mogą wpłynąć na chwilową poprawę wyglądu problematycznych partii skóry.

Do naturalnych technik zwalczania niniejszego problemu, możemy zaliczyć między innymi:

 • Stosowanie kompresów ze świeżych liści pietruszki, które mają za zadanie uszczelnić naczynia krwionośne;
 • Picie herbat zawierających skrzyp polny, który ma za zadnie chronić osłabione naczynka przed pękaniem;
 • Stosowanie preparatów zawierających wyciąg z ruszczyka kolczastego, odpowiedzialnego za redukcję stanu zapalnego w obrębie żył i wzmocnienie naczyń krwionośnych;
 • Stosowanie diety bogatej w substancje odpowiedzialne za produkcję kolagenu;
 • Stosowanie kremów mających za zadanie obkurczyć naczynia krwionośne i przyczynić się do poprawy krążenia.

Laserowe zamykanie naczynek – efekty

Zamykanie naczynek na twarzy nie jest łatwym procesem i wymaga innowacyjnego podejścia. Za najskuteczniejszą z metod uznaje się laserowe zamykanie naczynek, które przy pomocy emitowanego światła pozwala na trwałą eliminację problemu. W efekcie nawet popękane naczynka na nosie znikają już po kilku zabiegach.

 
Poradnik na dn����¯�¿�½ moczanow����¯�¿�½

Odpowiednia dieta przy grypie jelitowej

Grypa żołądkowa to popularna choroba, która bardzo osłabia nasz organizm. Często towarzyszą jej biegunka oraz wymioty, z tego powodu chory bardzo ciężko radzi sobie z jej przebiegiem. Jednak należy pamiętać, iż aby szybko wyzdrowieć, powinniśmy stosować odpowiednią dietę. Zatem jakie powinno być jedzenie przy grypie żołądkowej?

Grypa żołądkowa, popularnie zwana także grypą jelitową, pojawia się bardzo szybko. Nie charakteryzuje się żadnymi objawami, często pacjenci budzą się rano i stwierdzają, że są chorzy. Najczęstszymi objawami, które towarzyszą grypie żołądkowej, są między innymi biegunka oraz wymioty. Tego typu objawy mogą występować razem, jednak często zdarza się, że występuje tylko i wyłącznie jeden z nich. Podczas grypy żołądkowej pacjenci są także bardzo osłabieni, często towarzyszy im złe samopoczucie. Należy mieć świadomość, iż bardzo ciężko jest natychmiast wyzdrowieć. Niestety tego typu choroby nie wyleczymy żadnymi lekami, a jedynie odpowiednią dietą. Zatem co jeść przy grypie żołądkowej?

Dieta na grypę jelitową

Przede wszystkim powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, iż jeżeli mamy problemy z układem pokarmowym, nie powinniśmy jeść takich potraw, jak dotychczas. Podczas grypy żołądkowej wielu pacjentów bardzo źle się czuje, z tego powodu wielu specjalistów zaleca przeprowadzenie kilkudniowej głodówki. Nasz organizm jest wyczerpany z powodu nieustannej biegunki oraz wymiotów, z tego powodu najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest niejedzenie. Jednak nie jest to do końca głodówka. Należy mieć świadomość, że choć nie będziemy jeść i będziemy czuć się lepiej, nasz organizm może się jeszcze bardziej osłabić. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest spożywanie w małych ilościach sucharków lub też samej bułki. Może to być niekoniecznie w pierwszym dniu choroby, ale w następnych.

Lekkostrawna dieta do końca choroby

Kolejne dni choroby powinny przynieść poprawę. W trzecim dniu chory czuje się zdecydowanie lepiej, czasem z powodu wcześniejszej głodówki ma apetyt na jedzenie. Jednak jak już wcześniej wspomniano, jest to uzależnione od intensywności choroby. Dieta przy grypie żołądkowej powinna być w kolejnych dniach również lekkostrawna. Powinniśmy wprowadzić do swojego menu różnego rodzaju kaszki oraz kleiki. Są to dania nie tylko doskonałe na zahamowanie biegunki, ale również idealnie wpływają na podrażniony żołądek, a niewątpliwe podczas grypy żołądkowej bardzo on cierpi – więcej o tym wątku tutaj: http://grypazoladkowa.net.pl/.

Czwarty oraz piąty dzień choroby to czas, gdy wielu chorych powraca do zdrowia. Dzięki odpowiedniej diecie wiele osób czuje się doskonale. Jednak należy pamiętać, iż często jest to tylko pozorne dobre samopoczucie. W żadnym wypadku nie powinniśmy w tym okresie rozpoczynać spożywania normalnych posiłków, ponieważ choroba może niejako powrócić. Jeszcze przez kilka kolejnych dni należy jeść dania lekkostrawne, a także gotowane. Również podczas całego przebiegu choroby należy spożywać odpowiednią ilość płynów, aby się nie odwodnić.

Grypa jelitowa z pewnością choć raz była problemem każdego z nas. Z tego powodu warto pamiętać, w jaki sposób się odżywiać podczas tej choroby, aby w przyszłości szybko się z niej wyleczyć.

Jak skutecznie wyleczyć trądzik?

Trądzik na naszej twarzy pojawia się w wyniku zmian hormonalnych przez jakie przechodzi na ciało. Niektórzy z nas tych zmian prawie nie zauważają, inni zmagają się z trądzikiem i zaczerwienieniami na twarzy przez cały okres dojrzewania (często w okresie młodzieńczym), a niektórzy przez całe życie.

Ogromna ilość osób obu płci zmaga się codziennie z trądzikiem. Poszukujemy bezustannie nowych kremów, toników, maści – cud. Chodzimy do kosmetyczki na kolejne zabiegi, które przynoszą ulgę tylko na chwilę, albo wcale. To trudny okres, szczególnie dla młodych kobiet. Obniżona samoocena, niechęć do oglądania swoje twarzy w lustrze, niechęć do zawierania znajomości na długie lata determinują ich zachowanie.

W tym czasie wiele kobiet ma również problemy z wagą swojego ciała. Zmiany hormonalne towarzyszące dojrzewaniu wpływają również na przybieranie kilogramów. Wtedy zaczyna się walka z nadwagą, a więc zmiana kolejnych diet, nowe pomysły na odżywianie, chaos, który tylko podkreśla i wzmaga problemy z trądzikiem. Sprawdź leki na różowaty – czy pomogą?

Jak skutecznie walczyć z trądzikiem?

Aby nasza walka z trądzikiem była skuteczna, najpierw należy ustabilizować codzienną dietę. Nasz organizm powinien nabrać pewności, że codziennie otrzyma odpowiednią ilość witamin i mikroelementów. Nie możemy jednocześnie walczyć z trądzikiem i nadwagą, trzeba znaleźć sposób by jedno wpływało na drugie. Zatem najpierw dieta, która stabilizuje i równoważy pochłaniane przez nas substancje odżywcze, potem trądzik.

Aby opanować trądzik potrzebujemy naturalnych, bez środków chemicznych substancji do codziennego stosowania. Powinny one zawierać cynk, miedź, nagietka, fiołka trójbarwnego, może złoto. Powinna to być substancja: krem, maść, serum dedykowana wyłącznie zmaganiom z trądzikiem (kup teraz).

W grupie tych środków, w ostatnim czasie pojawił się krem Sevolium, opisywany jako krem na trądzik. Składa się wyłącznie z naturalnych składników, co gwarantuje nam, że nie obciążamy naszej cery dodatkowo jeszcze  substancjami chemicznymi. Serum Sevolium w krótkim czasie niweluje sam trądzik i zapobiega powstawaniu blizn potrądzikowych.

 

Stosowanie nasion ostropestu

Dobre działanie wątroby to zwykle podstawa zdrowia człowieka. Tymczasem niektóre toksyny i inne szkodliwe substancje mogą zaburzyć jej prawidłowe funkcjonowanie. Tego typu zatrucie wątroby może być spowodowane nie tylko używkami, takimi jak alkohol czy papierosy. Również spożywana na co dzień żywność może zawierać składniki, które przyczyniają się do niszczenia tego narządu. Warto poznać właściwości ostropestu plamistego by wiedzieć, jak można poradzić sobie z tego typu problemem. Sprawdź również, co pomoże na oczyszczanie trzustki.

Nasiona ostropestu plamistego są obecnie powszechne. Coraz częściej zaleca się ich stosowanie nawet wtedy gdy dane objawy niekoniecznie wskazują na wątrobę. Takie dolegliwości jak przewlekłe zmęczenie często zostają uznane jako konsekwencja przepracowania. Tymczasem nieprawidłowo działająca wątroba może w ten sposób wysyłać sygnały ostrzegawcze. Dlatego też nie należy ich lekceważyć, a wprowadzić przynajmniej kilka zmian w trybie życia. Oprócz stosowania ostropestu należy także wprowadzić odpowiednią lekkostrawną dietę. Świetny mielony ostropest plamisty ma tyle dobrych właściwości, że naprawdę warto go używać.

W jaki sposób należy stosować nasiona ostropestu plamistego? Najczęściej nasiona ostropestu dostępne są już zmielone. W takiej formie można stosować je codziennie, dodając je do napojów lub wykonując z nich napar. Można również zakupić całe nasiona ostropestu. Wtedy konieczne jest ich zmielenie przed zażyciem. Według wielu osób to właśnie one są najcenniejsze, ponieważ zawierają kwasy omega-3, które ulegają utlenieniu, jeśli zbyt długo leżą. Ostropest plamisty można zażywać także w formie oleju. Dawka, jaką należy stosować w przypadku zmielonych nasion ostropestu to dwie łyżeczki dziennie. Kuracja z użyciem ostropestu powinna trwać trzydzieści dni, ale początkowe efekty powinny być wyczuwalne już wcześniej.

Ostropest można również stosować razem z innymi ziołami. Tak jest w przypadku opakowanie hepa vitale, w którym znajdują się trzy zioła – wymieniony już ostropest, babkę płesznik oraz czarnuszkę siewną. Babka płesznik zawiera błonnik witalny i ułatwia usuwanie toksyn z organizmu. Podobnie działa czarnuszka siewna.

Co na zmarszczki na czole?

Twarz jest naszą wizytówką i oczywistym jest, że zależy nam by wyglądała młodo, świeżo i promiennie. Niestety nie zawsze uda nam się zapanować nad naturą. Niektóre z nas mają większe skłonności do powstawania zmarszczek mimicznych. Częściowo odpowiada za to genetyka, w dalszej kolejności styl życia i nawykowe marszczenie twarzy, a następnie odpowiednia pielęgnacja twarzy.

Hemoroidy – co to jest?

Hemoroidami nazywają się żyły okolic odbytu. Jednak zazwyczaj wiele osób zapomina o ich istnieniu. Jeśli jednak pojawia się uporczywe swędzenie tych okolic i wypadanie hemoroidów, szybko okazuje się, że właściwe działanie tej części ciała jest bardzo istotne. W jaki sposób można zapobiegać chorobie hemoroidalnej i czy istnieją skuteczne metody  jej leczenia?

Walka z rozstępami

Każda kobieta (a czasami także mężczyźni) marzy o tym, aby mieć idealnie gładką, piękną skórę na ciele, bez żadnych skaz i niedoskonałości. W ciągu całego naszego życia pojawiają się jednak na ciele blizny, przebarwienia i znienawidzone przez wszystkie kobiety rozstępy. Każda z nas, przeglądając witryny internetowe, zastanawia się, który sposób na rozstępy jest najlepszy, najskuteczniejszy i daje najlepsze, widoczne efekty. Czy jest jednoznaczna odpowiedź na to trudne pytanie?
Kiedy i dlaczego powstają rozstępy? Są ona najczęściej skutkiem zmian hormonalnych zachodzących w organizmie lub zbyt szybkiego, gwałtownego rozciągnięcia skóry. Na przykład rozstępy na pośladkach często pojawiają się u młodych dziewczyn w okresie dojrzewania, w związku z przyrostem tkanki tłuszczowej w tym miejscu, z kolei rozstępy na brzuchu pojawiają się najczęściej u kobiet w okresie ciąży. Mniej popularne są rozstępy na plecach, które bardzo często powstają wskutek zbyt gwałtownego wzrostu, również w okresie dojrzewania, dlatego warto zadbać o leczenie w początkowej fazie powstawania rozstępów.
Bez względu na to, na jakim obszarze ciała zauważyliśmy nieestetyczne pręgi, zazwyczaj pierwsze, co robimy, to próbujemy się dowiedzieć jak usunąć rozstępy i jakie są skuteczne zabiegi na rozstępy. W internecie można znaleźć bardzo dużo pomysłów na to jak zlikwidować rozstępy, bardzo wiele z nich to tak zwane metody domowe. Jednak najczęściej powodują one jedynie ujędrnienie skóry, natomiast okazują się nieskuteczne w walce ze starymi zmianami. W drogeriach i aptekach są też dostępne różne kremy i maści, które mogą, ale niekoniecznie muszą pomóc. Bez znaczenia, czy mamy rozstępy na nogach, plecach, piersiach czy brzuchu – najskuteczniejszą metodą jest póki co laser na rozstępy. Takie zabiegi oferuje coraz więcej klinik w całej Polsce, więc bez względu na to, gdzie mieszkamy, możemy znaleźć coś blisko nas. Wraz z postępem technologii zabiegi te stają się coraz bardziej skuteczne, a jednocześnie ich cena jest coraz bardziej przystępna. Nie jest to już usługa dostępna tylko dla najbogatszych.

Jak wykonać hennę na brwi?

Zabieg hennowania brwi jest bardzo popularny. Z tego rozwiązania korzystają zarówno kobiety, które mają naturalnie ciemne brwi i chcą nadać im wyrazistości, jak i kobiety z jasnymi brwiami, które chcą je przyciemnić. Dowiedz się wszystko na temat henny!

Henna brwi krok po kroku

Henna do brwi do kupienia jest w każdej drogerii. Dostępna jest w różnych formach – sypkiej (do rozrobienia z wodą utlenioną), w żelu lub w pisaku. Jaka jest najlepsza henna do brwi? Każda kobieta ma swoją ulubioną markę oraz sposób aplikacji, więc trudno określić, które rozwiązanie sprawdzi się najlepiej.

Przed aplikacją należy wyczesać brwi. Henna którą mamy zamiar nałożyć powinna być świeżo przygotowana. Najwygodniej nakładać ją szczoteczką do brwi lub rzęs. Pamiętaj o tym, że henna nie tylko barwi i pogrubia włoski, ale barwi też skórę. Należy więc aplikować ją dokładnie, a wszelkie pomyłki od razu zmywać przy pomocy wacika nasączone w płynie do demakijażu lub w olejku.

Henna na brwi zaczyna działać już od momentu nałożenia, a czas aplikacji zależy od oczekiwanego efektu. Jeśli zależy Ci na modnym przyciemnieniu brwi, to musisz trzymać ją nawet przez 15 – 20 minut.

Problemy z henną

Co zrobić, jeśli zakupiona henna nie działa należycie? Może ona być przeterminowana albo czas jej działania nie był wystarczająco długi. Warto też pamiętać o tym, że henna jest naturalnym sposobem na barwienie brwi, więc nie ma rady rozjaśnić włosków. Nałożenie brązowej henny na czarne brwi nie da oczekiwanego efektu i wyglądać to będzie tak, jakby henna w ogóle nie zadziałała.

Jeśli w trakcie zabiegu pojawi się uczucie gorąca, pieczenia lub swędzenia, należy jak najszybciej zmyć hennę. Niektóre osoby mogą być uczulone na hennę lub inne składniki, które są do niej dodawane.

Efekt zastosowany henny na brwi utrzymuje się do około dwóch tygodni.