Kompendium Zdrowia

Implanty zębowe – najważniejsze informacje

implant zęba makieta

W dzisiejszych czasach wypełnianie luk po zniszczonych zębach to żaden problem. Przyjrzyjmy się prawdopodobnie najlepszej z metod w postaci implantów.

Jak skuteczne zwalczyć nadmierne owłosienie? Gdańsk

Nadmierne owłosienie u kobiet jest określane, jako hirsutyzm. Hirsutyzm polega na nadmiernym pojawianiu się owłosienia w miejscach charakterystycznych dla mężczyzn. Różnicą między normalnymi włosami, a tymi przy hirsutyzmie charakteryzuje ich struktura. Bowiem są one wtedy grube i ciemne. Wyrastające włosy na plecach oraz włosy na piersiach mogą być znakiem ostrzegawczym, iż z naszym organizmem dzieje się coś złego. W związku z czym powinniśmy udać się jak najszybciej do dermatologa, w celu poznania przyczyny. Nadmierne owłosienie jest skutkiem zaburzeń hormonalnych. Głównym powodem pojawienia się tej choroby jest przerost androgenów w organizmie oraz zespół policystycznych jajników. Otóż androgeny w normalnych ilościach spełniają bardzo ważne funkcje w organizmie kobiety, aczkolwiek ich przerost powoduje komplikacje chorobowe, które trzeba leczyć. Zazwyczaj chorobie tej towarzyszy także częste przetłuszczanie się włosów.
Poradnik na dn����¯�¿�½ moczanow����¯�¿�½

Brodawka łojotokowa – przyczyny, objawy, leczenie

Wycinanie brodawki

Brodawka łojotokowa to narośl na skórze, wyraźnie oddzielona od jej zdrowej części, wyrastająca ponad jej powierzchnię, zaliczana do łagodnych, niezłośliwych zmian skórnych. Nie ma związku z nowotworem. Najczęściej zlokalizowana jest na twarzy, owłosionej skórze głowy, tułowiu oraz kończynach górnych. Brodawki łojotokowe mają grudkową, chropowatą strukturę.
Poradnik na dn����¯�¿�½ moczanow����¯�¿�½

Zapalenie mieszków włosowych – problem, który można rozwiązać

Zapalenie mieszków włosowych to dolegliwość bardzo powszechnie występująca zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Przyczyny ich powstawania mogą być infekcyjne oraz nieinfekcyjne. Infekcyjne zapalenie wynika z obecności bakterii, wirusów albo grzybów. Zapalenie mieszków włosowych po depilacji to przykład infekcyjnego zapalenia mieszka włosowego. W przypadku kobiet  najczęściej pojawia się zapalenie mieszka włosowych na nogach, które objawia się wysypką w postaci czerwonych krostek. Natomiast panowie, którzy golą głowie często mają zapalenie mieszka włosowego na głowie.

Jak usunąć wągry z twarzy?

Nawet przy stosowaniu regularnym oczyszczania skóry, na naszej twarzy pojawiają się upiorne czarne kropki. Współcześnie wągry na twarzy są zmorą większości z nas. Stosowanie całych linii kosmetyków do cery z wągrami również rzadko przynosi oczekiwane rezultaty. Pojawiają się także wągry na plecach oraz stosunkowo często wągry w uszach. Mówiąc o tym, jak oczyścić twarz z wągrów, trzeba zwrócić uwagę na wiele aspektów. Skuteczną metodą są odpowiednie kosmetyki ochronne zaprojektowane specjalnie dla naszego typu skóry. Ważne jest także codzienne usuwanie makijażu oraz czyszczenie twarzy.

Maseczki przeciwtrądzikowe: domowe sposoby

maseczki na trądzik z naturalnych składników

Źródła trądziku mogą być różne. Może być on kwestią wieku, rodzaju cery, sposobu odżywiania się, a nawet trybu życia. Nie każdemu może odpowiadać często kosztowna wyprawa do kosmetyczki i powrót od niej z zaczerwieniona twarzą. Dlaczego więc nie spróbować zadbać o siebie domowymi sposobami?

Na wypadanie włosów

Problem wypadania włosów dotyczy połowy społeczeństwa. Wpływ na takie zachowanie się skóry głowy na przede wszystkim stres, zła dieta oraz czynniki genetyczne. Na wzmocnienie włosów wiele osób próbuje naturalnych metod, aczkolwiek nie we wszystkich przypadkach one są pomocne. Aczkolwiek, aby wybrać odpowiedni sposób na wypadanie włosów należy przeprowadzić profesjonalne badanie skóry głowy u dermatologa, gdyż nie we wszystkich przypadkach domowe sposoby sprawdzą się na naszej skórze.

Domowe sposoby na kurzajki

Kurzajki są powodowane przez wirus brodawczaka ludzkiego. Na razie jeszcze nie wynaleziono skutecznej metody pozbycia się tego drobnoustroju z zarażonego organizmu. Dlatego też większość metod, mających na celu pozbycie się kurzajek, polega na likwidowaniu objawów – czyli zmian skórnych. Jak pozbyć się kurzajek bez stosowania środków z apteki?

Objawy skazy białkowej

ból brzucha przy skazie białkowej

Skaza białkowa u niemowlaka jest jedną z chorób wieku dziecięcego, która mija wraz z wiekiem dziecka. Większość dzieci, u których zdiagnozowano skazę białkową, około drugiego roku życia z choroby wyrasta, a w ich diecie mogą się pojawić produkty zawierające białko zwierzęce. Nie zawsze jednak skaza białkowa mija, a alergia na białko może trwać nawet całe życie.

Jak zwalczyć problem popękanych naczynek?

Popękane naczynka zarówno na nogach, jak i na twarzy stanowią problem dla wielu Polek. Zjawisko to, choć nie stanowi bezpośredniej dolegliwości bólowej, często związane jest z poczuciem dyskomfortu wywołanym nieestetycznym wyglądem skóry twarzy lub nóg. W poniższym artykule przedstawione zostaną najważniejsze informacje na temat niniejszego problemu, podpowiemy również jakie są skuteczne metody zwalczania pajączków.