Depilacja laserowa – dlaczego wybrać właśnie ją?

Każda z nas marzy o gładkich nogach, których nie trzeba nieustannie depilować. Zwłaszcza teraz, kiedy zbliżają się wakacje, podczas których kobiece ciało jest szczególnie eksponowane. W odpowiedzi na nasze potrzeby od kilku lat na rynku kosmetycznym bardzo popularny stał się zabieg depilacji laserowej. Poniżej przedstawimy wam kilka niezbędnych informacji na temat niniejszego zabiegu, wskażemy jego największe zalety oraz przebieg procesu z nim związanego.

Jakie są największe zalety depilacji laserowej?

Oczywiście największą z zalet jest trwałość niniejszej techniki depilacji. Codzienne golenie przy pomocy maszynki jednorazowej zabiera nam około 10 minut, to ponad godzina w ciągu jednego tygodnia. Dzięki depilacji laserowej będziemy mogły również uwolnić się od wszelkiego rodzaju podrażnień oraz stanów zapalnych wynikających z często wrastających włosków. Ponadto depilacja laserowa jest praktycznie bezbolesna i bezpieczna dla naszej skóry – więcej o tym tutaj: http://kartuzy.info/wiadomosc,30669,Depilacja-laserowa-Vectus-w-Gdansku-Przelom-w-zakresie-depilacji-laserowej.html.

Na czym polega zabieg depilacji laserowej?

Każdy zabieg depilacji laserowej powinien poprzedzony zostać konsultacją z lekarzem dermatologiem lub kosmetologiem, podczas której określony zostanie nasz typ skóry i ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. Sam zabieg polega na naświetlaniu wiązką lasera wybranych partii ciała. Chociaż niniejszej czynności rzadko towarzyszy silny ból, przed zabiegiem na skórę nakładany jest żel posiadający właściwości chłodzące i znieczulające. Zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut i uzależniony jest od wielkości depilowanego obszaru ciała.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Jeśli chcemy, aby zabieg przebiegł pomyślnie, warto abyśmy przez pewien okres (około miesiąca) wstrzymały się od opalania i wizyt w solarium. Niewskazane jest również stosowanie, w okresie czterech tygodni przed zabiegiem, wszelkiego rodzaju depilatorów elektrycznych, depilacji woskiem oraz podobnych metod usuwających cebulki włosów. Tydzień przed samym zabiegiem należy również zrezygnować z peelingów złuszczających naskórek. Przeciwwskazaniami do wykonania niniejszego zabiegu są choroby takie jak: bielactwo, łuszczyca, epilepsja, zaburzenia krzepnięcia krwi. Do zabiegu nie można podchodzić z niedawno przebytymi lub nadal trwającymi infekcjami skórnymi (wysypki, skaleczenia, opryszczka).

Jak często należy powtarzać zabieg i jak długo utrzymują się jego efekty?

Najlepsze efekty przynosi trzykrotne powtórzenie zabiegu w odstępach od sześciu do dwunastu tygodni. Laser działa bowiem tylko na te włoski, które znajdują się obecnie w fazie wzrostu. Sama skuteczność zabiegu często uzależniona jest od indywidualnych predyspozycji. Najczęściej jednak wykonanie trzech serii zabiegu pozwala na całkowite zlikwidowanie owłosienia na wybranym obszarze skóry. Warto również stosować tak zwane zabiegi przypominające (raz na rok), które pozwolą na cieszyć się gładką skórą bez obaw o odrastające włoski.

Po wykonaniu niniejszego zabiegu przez jakiś czas należy unikać opalania się. Należy również zwrócić szczególną uwagę na odpowiednią pielęgnację skóry, jej nawilżanie i ochronę przed urazami.


źródło: https://trojmiasto.tv/Depilacja-Laserowa-Gdansk-VECTUS-Clinica-Cosmetologica-dr-Igor-Michajlowski-13044.html

Depilacja laserowa – dlaczego wybrać właśnie ją?
5 (100%) 1 głos/yPoradnik na dn����¯�¿�½ moczanow����¯�¿�½

5 Responses to Depilacja laserowa – dlaczego wybrać właśnie ją?

 1. Ariana pisze:

  Moim zdaniem to jest lepsze niż np. takie maszynki do golenia. Po maszynkach wrastają włoski, szybko odrastają i trzeba spędzać o wiele więcej czasu w łazience.. zacznę oszczędzać i sprawię sobie ten zabieg

 2. Cola90 pisze:

  Świetny zabieg, tydzień temu miałam wykonywany zabieg na nogi i od tamtego czasu nic nie wyrosło a skóra jest delikatna i gładka jak piórko 🙂 spróbujcie sami!

 3. Tupi_pana pisze:

  Zabieg na miarę XXI wieku! Bezbolesny, trwały i naprawdę skoczyła mi po nim samoocena. Zawsze miałam problem z nadmiernym owłosieniem, teraz to już tylko przeszłość 🙂

 4. Woś pisze:

  Bardzo fajny zabieg, który pomógł mi usunąć mój owłosiony problem ! Nadmierne owłosienie zawsze spędzało mi sen z powiek ! Musiałam co prawda trochę przyoszczędzić ale warto było ! 🙂

 5. Dżesi pisze:

  niedługo mam pierwszy zabieg na nogi, bardzo się ekscytuję ! A jak Wasze wrażenia? Słyszałam, że nie boli 🙂 mam nadzieję, że to prawda!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

46 + = 49