Domowe sposoby na kurzajki

Kurzajki są powodowane przez wirus brodawczaka ludzkiego. Na razie jeszcze nie wynaleziono skutecznej metody pozbycia się tego drobnoustroju z zarażonego organizmu. Dlatego też większość metod, mających na celu pozbycie się kurzajek, polega na likwidowaniu objawów – czyli zmian skórnych. Jak pozbyć się kurzajek bez stosowania środków z apteki?

Jednym z najbardziej znanych i polecanych sposobów na kurzajki jest stosowanie odpowiednich ziół. Ta metoda z oczywistych względów ma ograniczenia czasowe – nie można stosować jej zimą, gdy nie ma dostępu do świeżego ziela glistnika czy mniszka lekarskiego. Środkiem, który ma skuteczne działanie w przypadku obu tych ziół jest sok. Wystarczy regularnie smarować nim kurzajki, by w końcu zniknęły. Oczywiście działanie tych ziół nie jest zwykle tak szybkie jak w przypadku lakierów z apteki zawierających kwas salicylowy. Na efekty trzeba czekać nawet dwadzieścia dni, co zniechęca wiele osób do stosowania tej kuracji.

Podobne efekty można uzyskać także bez użycia ziół. Skutecznym środkiem może okazać się między innymi zwykły ocet. Zaleca się smarowanie nim kurzajki i zaklejanie jej grubym plastrem. To dodatkowe zabezpieczenie nie tylko częściowo chroni przez zakażeniem innych osób wirusem. Nie dopuszczając do brodawki światła i powietrza można sprawić, że szybciej zniknie. Zamiast zwykłego octu można użyć jabłkowego lub soku z cytryny.

Domowe sposoby na kurzajki obejmują również bardziej drastyczne metody. Niektórzy decydują się na samodzielne wycięcie brodawki. Ta metoda ma jednak wiele wad. Chociaż lekarze w ostateczności decydują się na wycinanie brodawki, to jednak specjaliści są w stanie zrobić to dokładnie w taki sposób, by usunąć ją całą. Pozostawienie chociaż jednego kawałka powoduje, że brodawka szybko powstaje na nowo. Ponadto wskutek niesprawnie przeprowadzonej akcji samodzielnego wycinania brodawki można przenieść wirusa na inne obszary skóry, co powoduje pojawienie się większej ilości kurzajek.

Mało ryzykowny domowy sposób na kurzajki to między innymi tylko zaklejenie jej plastrem, bez stosowania drażniących środków. W celu wzmocnienia działania plastra można zdecydować się na posmarowanie kurzajki olejem lnianym. Cel zaklejenia brodawki został podany wyżej – jeśli tę zmianę skórną pozbawi się światła i powietrza powinna obumrzeć sama.

Stosując metody domowe należy mieć na uwadze, że nie pozbywamy się w ten sposób źródła zakażenia, co sprawia, iż w przypadku osłabionej odporności kurzajki pojawią się znowu. Kolejną ważną rzeczą, o której nie można zapomnieć jest fakt, iż kurację sposobami domowymi łatwiej jest przeprowadzić, jeśli kurzajka ma maksymalnie kilka miesięcy. W sytuacji, gdy brodawka nie została wykryta przez lata i wrosła się głęboko w skórę, konieczne jest zastosowanie metody przepisanych przez lekarza. Najczęściej zalecane jest wtedy wypalanie danej zmiany laserem, ponieważ tylko taka metoda sięga naprawdę głęboko. By tego uniknąć warto obserwować swoje ciało i zacząć stosować kurację odpowiednio wcześnie.

Domowe sposoby na kurzajki
5 (100%) 2 głos/yPoradnik na dn����¯�¿�½ moczanow����¯�¿�½

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 6 = 15