Hemoroidy – co to jest?

Hemoroidami nazywają się żyły okolic odbytu. Jednak zazwyczaj wiele osób zapomina o ich istnieniu. Jeśli jednak pojawia się uporczywe swędzenie tych okolic i wypadanie hemoroidów, szybko okazuje się, że właściwe działanie tej części ciała jest bardzo istotne. W jaki sposób można zapobiegać chorobie hemoroidalnej i czy istnieją skuteczne metody  jej leczenia?

Głównym objawem nieprawidłowo działających hemoroidów jest uporczywe swędzenie i problemy z prawidłowym wypróżnianiem się. Jeśli te objawy zostaną zbagatelizowane, z czasem może dołączyć się również ból, który niekiedy skutecznie uniemożliwia normalne siedzenie. W tym drugim przypadku najlepiej jest od razu udać się do lekarza, ponieważ w niektórych przypadkach konieczne jest wykonanie zabiegu chirurgicznego. Lepiej jest zrobić to zanim pojawią się powikłania.

Czytaj więcej: http://procto.net.pl

Domowe sposoby na hemoroidy

Czy można samodzielnie leczyć hemoroidy? Jeśli zaburzenie funkcji żył okolic odbytu już się pojawi, zazwyczaj nic nie można zrobić samodzielnie. Najlepiej jest udać się do lekarza, ponieważ w bardziej zaawansowanych stadiach konieczne może być usunięcie chorobowo zmienionego naczynia. Obecnie nie musi się to odbywać wyłącznie w ramach standardowej operacji. Możliwe jest zlikwidowanie hemoroidów na przykład poprzez krioterapię lub wykorzystanie tak zwanej metody Barrona. Samodzielnie można zastosować środki z apteki, które jednak mogą zadziałać tylko w przypadku niewielkich zmian.

W przypadku wystąpienia hemoroidów dobrze jest początkowo wprowadzić ruch do swojego codziennego planu dnia. Warto także zwiększyć ilość warzyw i owoców w diecie, ponieważ są one źródłem błonnika, który wspomaga sprawne wypróżnianie się, co zapobiega hemoroidom. Domowe sposoby przeciwko hemoroidom nie zawsze mogą pomóc w usunięciu zmian, jednak zazwyczaj pomagają złagodzić objawy hemoroidów.

Więcej: http://procto.net.pl/hemoroidy/objawy-hemoroidow/

Podstawową metodą na żylaki odbytu są nasiadówki. Zazwyczaj do tego celu stosuje się napar z kory dębu lub rumianku. Nasiadówka polega na przykucnięciu nad dość ciepłym, lecz nie gorącym naparem i pozostaniem tak przez kilka minut. Takie działanie ma na celu zmniejszenie bólu i świądu, który może pojawić się w przypadku hemoroidów. W przypadku dolegliwości doradza się również okład z kostki lodu owiniętej w materiał. To działa przeciwbólowo, jednak należy uważać, by nie doszło do odmrożenia.

Leki i maść na hemoroidy

Oprócz środków dostępnych w domu, przeciwko objawom występującym przy hemoroidach można użyć także dedykowanych medykamentów. Maść na hemoroidy jest bardzo często wykorzystywana, ponieważ jej aplikacja jest możliwa nawet w przypadku większych zmian. Dodatkowo zawiera ona skuteczną substancję działającą przeciwko świądowi. Innym wyjściem jest zastosowanie czopków. Doustne leki na hemoroidy zawierają zazwyczaj substancję zwaną diosminą. Jest ona stosowana również w przypadku standardowych żylaków i zmniejsza przepuszczalność żył. Nadal warto jednak pamiętać, że tego typu preparaty często stanowią jedynie środek pomocniczy. Jeśli hemoroidy są mocno wyczuwalne, nadal konieczna jest wizyta u specjalisty.

Hemoroidy – co to jest?
5 (100%) 1 głos/yPoradnik na dn����¯�¿�½ moczanow����¯�¿�½

2 Responses to Hemoroidy – co to jest?

  1. Velo pisze:

    Mnie zawsze dziwi to, że są ludzie, którzy mają hemoroidy i dalej uparcie nie chcą zastosować najłatwiejszej z możliwych terapii: po prostu pić więcej wody. A tymczasem woda nie tylko reguluje większość procesów w organizmie, ale przede wszystkim pomaga w wydalaniu, co przekłada się bezpośrednio na niepowiększanie hemoroidów.

  2. Jaśka pisze:

    Sama woda wiele nie da. Oczywiście jest wskazana, ale najlepiej podziała wtedy kiedy będziesz chcieć zapobiegać hemoroidom, ich powrotom i tak dalej. Zwłaszcza, że wystarczy iść do apteki i kupić jakąkolwiek maść na hemoroidy bez recepty i wszystko będzie dobrze. Oczywiście nie od razu, ale często wystarczy dosłownie kilka dni, żeby hemoroidy zaczęły znikać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 7 = 1