Jak wykonać hennę na brwi?

Zabieg hennowania brwi jest bardzo popularny. Z tego rozwiązania korzystają zarówno kobiety, które mają naturalnie ciemne brwi i chcą nadać im wyrazistości, jak i kobiety z jasnymi brwiami, które chcą je przyciemnić. Dowiedz się wszystko na temat henny!

Henna brwi krok po kroku

Henna do brwi do kupienia jest w każdej drogerii. Dostępna jest w różnych formach – sypkiej (do rozrobienia z wodą utlenioną), w żelu lub w pisaku. Jaka jest najlepsza henna do brwi? Każda kobieta ma swoją ulubioną markę oraz sposób aplikacji, więc trudno określić, które rozwiązanie sprawdzi się najlepiej.

Przed aplikacją należy wyczesać brwi. Henna którą mamy zamiar nałożyć powinna być świeżo przygotowana. Najwygodniej nakładać ją szczoteczką do brwi lub rzęs. Pamiętaj o tym, że henna nie tylko barwi i pogrubia włoski, ale barwi też skórę. Należy więc aplikować ją dokładnie, a wszelkie pomyłki od razu zmywać przy pomocy wacika nasączone w płynie do demakijażu lub w olejku.

Henna na brwi zaczyna działać już od momentu nałożenia, a czas aplikacji zależy od oczekiwanego efektu. Jeśli zależy Ci na modnym przyciemnieniu brwi, to musisz trzymać ją nawet przez 15 – 20 minut.

Problemy z henną

Co zrobić, jeśli zakupiona henna nie działa należycie? Może ona być przeterminowana albo czas jej działania nie był wystarczająco długi. Warto też pamiętać o tym, że henna jest naturalnym sposobem na barwienie brwi, więc nie ma rady rozjaśnić włosków. Nałożenie brązowej henny na czarne brwi nie da oczekiwanego efektu i wyglądać to będzie tak, jakby henna w ogóle nie zadziałała.

Jeśli w trakcie zabiegu pojawi się uczucie gorąca, pieczenia lub swędzenia, należy jak najszybciej zmyć hennę. Niektóre osoby mogą być uczulone na hennę lub inne składniki, które są do niej dodawane.

Efekt zastosowany henny na brwi utrzymuje się do około dwóch tygodni.

Jak wykonać hennę na brwi?
oceń artykułPoradnik na dn����¯�¿�½ moczanow����¯�¿�½

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *