Walka z rozstępami

Każda kobieta (a czasami także mężczyźni) marzy o tym, aby mieć idealnie gładką, piękną skórę na ciele, bez żadnych skaz i niedoskonałości. W ciągu całego naszego życia pojawiają się jednak na ciele blizny, przebarwienia i znienawidzone przez wszystkie kobiety rozstępy. Każda z nas, przeglądając witryny internetowe, zastanawia się, który sposób na rozstępy jest najlepszy, najskuteczniejszy i daje najlepsze, widoczne efekty. Czy jest jednoznaczna odpowiedź na to trudne pytanie?

Kiedy i dlaczego powstają rozstępy? Są ona najczęściej skutkiem zmian hormonalnych zachodzących w organizmie lub zbyt szybkiego, gwałtownego rozciągnięcia skóry. Na przykład rozstępy na pośladkach często pojawiają się u młodych dziewczyn w okresie dojrzewania, w związku z przyrostem tkanki tłuszczowej w tym miejscu, z kolei rozstępy na brzuchu pojawiają się najczęściej u kobiet w okresie ciąży. Mniej popularne są rozstępy na plecach, które bardzo często powstają wskutek zbyt gwałtownego wzrostu, również w okresie dojrzewania, dlatego warto zadbać o leczenie w początkowej fazie powstawania rozstępów.
Bez względu na to, na jakim obszarze ciała zauważyliśmy nieestetyczne pręgi, zazwyczaj pierwsze, co robimy, to próbujemy się dowiedzieć jak usunąć rozstępy i jakie są skuteczne zabiegi na rozstępy. W internecie można znaleźć bardzo dużo pomysłów na to jak zlikwidować rozstępy, bardzo wiele z nich to tak zwane metody domowe. Jednak najczęściej powodują one jedynie ujędrnienie skóry, natomiast okazują się nieskuteczne w walce ze starymi zmianami. W drogeriach i aptekach są też dostępne różne kremy i maści, które mogą, ale niekoniecznie muszą pomóc. Bez znaczenia, czy mamy rozstępy na nogach, plecach, piersiach czy brzuchu – najskuteczniejszą metodą jest póki co laser na rozstępy. Takie zabiegi oferuje coraz więcej klinik w całej Polsce, więc bez względu na to, gdzie mieszkamy, możemy znaleźć coś blisko nas. Wraz z postępem technologii zabiegi te stają się coraz bardziej skuteczne, a jednocześnie ich cena jest coraz bardziej przystępna. Nie jest to już usługa dostępna tylko dla najbogatszych.
Walka z rozstępami
oceń artykułPoradnik na dn����¯�¿�½ moczanow����¯�¿�½

5 Responses to Walka z rozstępami

 1. Julia pisze:

  Moim zdaniem najlepszym sposobem na walkę z rozstępami jest zabieg mezoterapii. Polecam serdecznie

 2. Dominika pisze:

  Dokładnie najlepszym sposobem na rozstępy jest laseroterapia. Ja oprócz tego próbowałam zwalczyć rozstępy mezoterapią.

 3. Monia pisze:

  Ja bym wypróbowała specjalnych kremów na rozstępy. Czy to dobry pomysł?

 4. Justyna pisze:

  Niestety, ale krem może nie poradzić sobie z rozstępami, dlatego polecane są zabiegi laserowe.

 5. Karolina pisze:

  W moim przypadku kremy pomogły,spróbować nie zaszkodzi. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + 1 =