Zapalenie mieszków włosowych – problem, który można rozwiązać

Zapalenie mieszków włosowych to dolegliwość bardzo powszechnie występująca zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Przyczyny ich powstawania mogą być infekcyjne oraz nieinfekcyjne. Infekcyjne zapalenie wynika z obecności bakterii, wirusów albo grzybów. Zapalenie mieszków włosowych po depilacji to przykład infekcyjnego zapalenia mieszka włosowego. W przypadku kobiet  najczęściej pojawia się zapalenie mieszka włosowych na nogach, które objawia się wysypką w postaci czerwonych krostek. Natomiast panowie, którzy golą głowie często mają zapalenie mieszka włosowego na głowie.

Zapalenie mieszków włosowych – leczenie domowe

Wiele osób borykających się z zapaleniem mieszków włosowych często decyduje się na leczenie przypadłości domowymi sposobami.  Jedną z najpopularniejszych, choć niekoniecznie skutecznych, metod jest polewanie skóry wodą utlenioną i aplikacja balsamów regenerujących naskórek. Sposoby te zazwyczaj działają krótkotrwale, więc lepiej od razu wybrać się z problemem do specjalisty.

Zapalenie mieszków włosowych – leczenie

Żeby wyleczyć zapalenie mieszków włosowych należy skontaktować się z dermatologiem, który zdiagnozuje problem oraz przepisze odpowiednią kurację.

Zapalenie mieszków włosowych – leki

Kuracja przepisana przez lekarza zazwyczaj wiąże się z przyjmowaniem doustnych antybiotyków oraz stosowaniem maści i preparatów zewnętrznych. Niestety bardzo często te dolegliwości wracają samoistnie po czasie, zwłaszcza jeśli powstawały na skutek golenia.

Laserowa depilacja

Sposobem na całkowite pozbycie się problemu nawracającego zapalenia mieszków włosowych jest depilacja laserowa. Jej skuteczność wynika z samej zasady działania. Laser osłabia cebulki włosa, dzięki czemu niweluje ich wzrost, który jest przyczyną powstawania infekcji. W czasie zabiegu do skóry przykłada się głowicę lasera, która emituje światło niszczące włoski oraz ich komórki macierzyste. W te sposób włosy likwiduje się już na zawsze, a problem zapalenia mieszków włosowych przestaje nas dotyczyć i możemy cieszyć się skórą bez podrażnień.
Poradnik na dn����¯�¿�½ moczanow����¯�¿�½

4 Responses to Zapalenie mieszków włosowych – problem, który można rozwiązać

 1. Olga22 pisze:

  Mnie problem wrastających włosków męczy już dobre 3-4 miesiące. Koleżanka poleciła mi aby skorzystała z depilacji laserowej, ale cięgle się zastanawiam i trochę się wstydzę takiego zabiegu, ponieważ w moim przypadku problem występuje w okolicach bikini.

  • smukła1989 pisze:

   Nie ma się czego wstydzić. Zabieg jest tak przeprowadzany, że będziesz całkowicie zrelaksowana, a osoba, która będzie wykonywać ten zabieg nie będzie robić tego pierwszy raz:) Dla nie będziesz następny pacjentem w potrzebie – wiem coś o tym, ponieważ również miałam problem z wrastającymi włoskami..

 2. danka00 pisze:

  Widzę, że nie tylko ja mam problemy z mieszkami włosowymi.. Za tydzień idę na pierwszy zabieg depilacji laserowej, koleżanki mnie namówiły abym wykonała go w Gdańsku w Clinica Cosmetologica. Mają tam bardzo nowoczesny laser Vectus, który niby pomógł już nie jednej osobie pozbyć się tego problemu ^^

 3. Lula pisze:

  Ja miałam problem z zapaleniem mieszków włosowych jak miałam 18-20 lat. Smarowałam różnymi maściami i antybiotykami, ale nic nie dawało. W końcu po kilkunastu miesiącach problem sam znikł 🙂 ..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 33 = 36