Pozostale

3 metody, które pomogą Ci w walce z popękanymi naczynkami na nogach!

pajączek na udzie

Czym charakteryzują się popękane naczynka na nogach?

Pajączki są to rozszerzone oraz popękane naczynka, które tworzą się w różnych częściach ciała, najczęściej pojawiają się na nogach. Popękane naczynka na nogach układają się zazwyczaj we wzór siateczki.

Usuwanie zmarszczek – nie bój się medycyny estetycznej!

kobieta marszczy oczy

Każdy z nas może zaobserwować pojawienie się zmarszczek na swojej twarzy, kiedy przekraczamy pewien magiczny wiek. Zwykle pierwsze objawy starzenia się pojawiają się koło 30 roku życia, choć to sprawa dosyć indywidualna, zależąca od dbania o skórę oraz czynnik genetyczny. Pierwsze oznaki starzenia się możemy zwykle zaobserwować w okolicach oczu, gdzie skóra jest wyjątkowo delikatna i cienka, oraz podatna na urazy, które rozciągają ją i osłabiają. Zmarszczki pod oczami wyglądają nieestetycznie i potrafią skutecznie psuć nasze samopoczucie, widząc je na naszej twarzy.
Poradnik na dn����¯�¿�½ moczanow����¯�¿�½

Trycholog – poznaj szybki ratunek dla wypadających włosów

łysienie u kobiet

Trycholog to specjalista, którego specjalizację można określić jako tę z pogranicza dermatologii, medycyny estetyczne oraz kosmetologii. Zajmuje się on badaniem włosów oraz skóry głowy, diagnozowaniem schorzeń i ich leczeniem. Najważniejszym, ale nie jedynym wskazaniem do odbycia wizyty, jest nadmierne wypadanie włosów. Wypadanie włosów, przyczyny ich osłabienia oraz problemy ze skórą głowy to tylko niektóre zagadnienia, z którymi trycholog spotyka się w swojej codziennej praktyce. Szczególną uwagę zwraca na wypadające włosy u kobiet, które z powodu ich utraty cierpią najbardziej dotkliwie. 

Trycholog – kiedy się udać i jak poradzić sobie z łysieniem?

łysiejąca osoba

Trychologia jest dziedziną medyczną, która zajmuje się badaniem oraz leczeniem problemów ze skórą głowy oraz włosami.

Implanty zębowe – najważniejsze informacje

implant zęba makieta

W dzisiejszych czasach wypełnianie luk po zniszczonych zębach to żaden problem. Przyjrzyjmy się prawdopodobnie najlepszej z metod w postaci implantów.

Co na cellulit na udach?

jak wygląda cellulit

Cellulit jest ogromnym problemem kobiety. Wiadomą rzeczą jest to, że każda kobieta chce wyglądać zadowalająco. Niestety cellulit jest zmorą kobiet przez co nie chcą pokazywać swojego ciała. Boją się zakładać krótkich spodenek, spódniczek czy sukienek. Zatem cellulit na udach staję się problemem głównie na wiosnę i lato kiedy jest ciepło i nie wiadomo co na siebie włożyć.

Maść na rozstępy – przeczytaj zanim zdecydujesz się na zakup!

dbanie o cialo - krem na rozstępy

Udało Ci się zrzucić kilogramy,  z którymi walczyłaś od dłuższego czasu. Zmieniłaś swoją dietę, zaczęłaś więcej się ruszać i wszystko w końcu dało upragnione efekty.  Jesteś chudsza I lepiej czujesz się we własnym ciele. Niestety po poprzednim wcieleniu zostały Ci rozstępy. Trzeba coś z nimi zrobić by całkowicie zniknęły lub przynajmniej były mniej widoczne.Wybrałaś się do drogerii i już wiesz, że jest wiele kremów na rozstępy ale nie wiesz, który wybrać by okazał się on skuteczny. My mamy doświadczenie w tej kwestii i swoją wiedzą chętnie się z Tobą podzielimy.

Kosmetyki na trądzik różowaty

Trądzik różowaty dotyka coraz większej ilości osób. Uporczywy rumień, wypryski, popękane naczynka oraz uczucie ściągnięcia skóry są objawami trudnymi do wyleczenia. Koniecznością, w wielu przypadkach jest wizyta u specjalisty, mimo tego bardzo ważna jest pielęgnacja chorobowo zmienionej skóry. Jakie kosmetyki na trądzik różowaty wybrać?

Proste zabiegi laserowe, które przywrócą twojej skórze młody wygląd

laser na cellulit

W medycynie estetycznej działanie lasera jest już znane od wielu lat. Z czasem jednak odkrywane są nowe właściwości tego typu zabiegów. Pierwotnie służył jako forma depilacji, umożliwiająca na trwałe pozbyć się włosów z określonego miejsca na ciele. Z czasem jednak zauważono, że może on też wpływać na jakość skóry. Dzięki temu, że poprawia jej elastyczność, jędrność oraz gęstość, przynosi on bardzo dobre efekty w walce z cellulitem, wiotką i opadającą skórą oraz w redukcji tkanki tłuszczowej.

Olejek rycynowy na trądzik różowaty

zmartwiona dziewczyna

Trądzik różowaty jest to bardzo trudna dolegliwość, która związana jest z długotrwałym procesem leczniczym. Jest to choroba związana z procesem zapalnym skóry. Do powstania trądziku różowatego prowadzą głównie takie czynniki jak choroba łojotokowa, predyspozycje genetyczne, cera naczynkowa, zaburzenia w gospodarce hormonalnej, choroby autoimmunologiczne, alkohol, papierosy, kawa, zakwaszenie organizmu, aktywność alergenów, uczulenie na roztocza czy drożdżaki, złe nawyki związane z pielęgnacją cery, nieodpowiednia dieta i inne. Leczenie trądziku różowatego polega na zastosowaniu wielorakich działań, współgrających ze sobą. Jednym z takich metod są domowe metody leczenia trądziku różowatego. Wśród metod domowych wymienia się leczenie za pośrednictwem olejku rycynowego.

Olejek rycynowy na trądzik różowaty

pasta na wieczór

Olejek rycynowy wykorzystywany jest w medycynie oraz kosmetyce od wielu lat. Stosuje się go jako preparat pobudzający metabolizm, wspomaga wydzielanie się śluzu, ma działanie przeczyszczające, a ponadto wpływa na pobudzanie ruchów perystaltycznych jelit. W przypadku stosowania środka na skórę, szybko pojawia się efekt jej intensywnego nawilżenia, a także przyspieszenia gojenia się ran. Biorąc pod uwagę powyższe znajduje on zastosowanie w sytuacji występowania wrzodów na skórze, oparzeń i innych. Charakteryzuje się on lekką konsystencją, podobną do emulsji. W związku z tym olejek rycynowy jest częstym składnikiem mydeł oraz innych kosmetyków. Ponadto pomaga w zwalczaniu łupieżu oraz wpływa hamująco na proces wypadania włosów. Jest także bardzo docenianym preparatem wykorzystywanym w leczeniu trądziku różowatego.

Olejek rycynowy na trądzik różowaty jest bardzo częstym środkiem stosowanym w przypadku trądziku różowatego. Wykorzystanie olejku rycynowego przynosi bardzo szybko odczucie ulgi oraz przynosi bardzo dobre efekty, jednakże nie powinien być alternatywną metodą leczenia. Wykorzystywany powinien być jako dodatkowa technika walki z trądzikiem różowatym. Olejek rycynowy na trądzik różowaty działa przede wszystkim na zewnętrzne symptomy określonej jednostki chorobowej. Skuteczność określonego preparatu jest dostrzegalna głównie w drugim i trzecim stadium choroby.

Kiedy stosować olejek rycynowy?

W pierwszej fazie czyli etapie grudkowo-krostkowym, preparat ten wykorzystywany bezpośrednio na grudki oraz krostki może w ciągu kilku dni doprowadzić do całkowitej likwidacji tych zmian ze skóry. W drugiej fazie, czyli etapie przerostowo-naciekowym, głównie na początku rozwoju określonej fazy, działa na przerosty, grudki oraz zbierający się łój.

Działanie oleju rycynowego przynosi niemal natychmiastowy efekt, po miejscowym zastosowaniu preparatu na pojedyncze krostki zmienione chorobowo. Bardzo dobre efekty przynosi również w leczeniu innej postaci trądziku, którą jest trądzik pospolity. Aplikacja olejku rycynowego na wyprysk pozwala na szybkie ususzenie krosty, a ponadto sprawia że znika ona zupełnie po upływie kolejnej doby.

Olejek rycynowy może być także stosowany na większe obszary zmienione działaniem trądziku różowatego. W takiej sytuacji środek ten należy rozcieńczyć na ręczniczku albo małych chustach. Następnie materiał ten przykłada się na obszary zmienione chorobowo. Kompres taki przetrzymuje się na skórze twarzy przez około godzinę. Po zaaplikowaniu preparatu w ten sposób konieczne jest przemycie twarzy letnią wodą.

Leczenie trądziku różowatego za pośrednictwem olejku rycynowego jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Może on bowiem przyczynić się do uzyskania znacznych efektów w leczeniu choroby. Pamiętać należy jednak, że metoda ta powinna być uzupełniającym, dodatkowym działaniem  podczas terapii, której celem jest likwidacja trądziku różowatego.