Depilacja laserowa Gdynia – co należy wiedzieć przed przystąpieniem do zabiegu?

depilacja calego ciala laserem

Laserowe usuwanie owłosienia – wszystko co musisz wiedzieć

Laserowe usuwanie owłosienia przeznaczone jest dla wszystkich, którzy chcą pozbyć się wstydliwego kłopotu raz na zawsze. Tajemnicą nie jest, że we współczesnym świecie istnieje ogrom ludzi, którzy ukrywają przykre schorzenia pod długimi rękawami czy fluidem. O ile, krostki, pryszcze czy przebarwienia można jakoś zatuszować, o tyle, z owłosieniem w niewłaściwych miejscach nie można zrobić właściwie nic. Owszem, istnieją apteczne specyfiki, lekarstwa na nadmiary hormonów w organizmie, ale niestety, problem na ogół tkwi wewnątrz komórek wytwarzających włosy. Aby problem zniknął raz na zawsze, należy wykonać zabieg laserowej depilacji. Pocieszeniem jest fakt, że owłosienie na ogół znika. Niepotrzebne włosy wypadają kilka dni po zabiegu. 

Depilacja laserowa – jakość zabiegu

Depilacja laserowa przy użyciu lasera Vectus uchodzi za najbardziej skuteczną. Możliwe jest usunięcie ok. 95% włosów z problematycznych okolic ciała. Laser Vectus posiada specjalny czytnik ilości melaniny w skórze. Melanina to barwnik – pigment, odpowiedzialny za karnację skóry. Naturalnie występuje w skórze i we włosach. Melanina ma właściwości przewodzenia promieniowania UV. Właśnie ta cecha wykorzystywana jest w zabiegu laserowej depilacji. Głowica lasera Vectus wytwarza dostateczną ilość promieni świetlnych, które zniszczą włosową brodawkę. Melanina stanowi swego rodzaju dróżkę dla promieni lasera Vectus, gdyż ma właściwości absorbujące. Laser wytwarza bardzo cienką wiązkę światła, tak by ta, prezyzyjnie trafiła w komórkę, a właściwie w brodawkę włosa. Gdy ta, odcięta zostanie od substancji odżywczych, pochodzących z wnętrza organizmu, włos wypadnie.

Jakość zabiegu jest niezwykle wysoka, ale nie spodziewajmy się, że za pierwszym razem wypadną wszystkie niechciane twory. Nie jest łatwo pozbyć się owłosienia, ponieważ wiele zależy od fazy rozwojowej włosa. Najprościej jest pozbyć się włosów będących w fazie anagenu, a najtrudniej tych, w fazie uśpienia. Dlaczego?

Depilacja laserowa Gdynia: DepilacjaVectus
ul. Powstania Styczniowego 22/2cc, 81-519 Gdynia
Telefon: 58 506 65 99
https://depilacjavectus.pl/depilacja-laserowa-gdynia/

Cykl rozwojowy włosa

  • anagen – faza wzrostu. Brodawka jest połączona z włosem przy pomocy melaniny. Laser wyemituje wiązkę prominiowania, które idealnie wycelowane zostanie w brodawkę. Ta, zostanie bezpowrotnie odcięta od dostępu do związków odżywczych. Tym samym, włos wypadnie i najprawdopodobniej nie odrośnie.
  • katagen – cebulka zostaje oddzielona od brodawki. Włos przestaje rosnąć, a pigment nie jest już wytwarzany. Brakuje tu przewodnika światła bijącego z głowicy lasera do wnętrza brodawki. Światło nie ma tu drogi, którą mogłoby przedostać się do punktu docelowego. Brodawka zostaje zachowana, choć może w niewielkim stopniu być uszkodzona przez laser. Włos zatem, może, choć nie musi odrosnąć.
  • telogen – faza umierania. Włos kończy swój żywot, a na jego miejscu pojawia się następny. Depilacja laserowa w ogóle nie przynosi rezultatu. Brak jest dostępu światła lasera do brodawki włosowej.

Zapraszamy do dalszej lektury – https://www.rmf.fm/magazyn/news,17482,czy-depilacja-laserowa-jest-skuteczna.html

Tym samym, należy zwyczajnie odczekać jakiś czas od pierwszej sesji, by ponownie potraktować owłosioną skórę laserem. Dopiero po kilku sesjach efekt będzie znaczący, choć całkiem możliwe, że już po pierwszym razie efekt będzie wyraźny.

Warto powtarzać zabieg co pół roku, ponieważ organizm ludzki ma właściwości do odnowy. Oznacza to, że raz uszkodzona brodawka włosowa, może się najzwyczajniej odnowić, a włos może z niej wyrosnąć po raz kolejny.

Depilacja laserowa jest zabiegiem bardzo skutecznym. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Należą tu przebyte choroby nowotworowe, leczenie retinoidami, przyjmowanie betakarotenu, stosowanie doustnych bronzerów czy samoopalaczy. Przed zabiegiem polecana jest konsultacja z dermatologiem.

Depilacja laserowa Gdynia – co należy wiedzieć przed przystąpieniem do zabiegu?
5 (100%) 1 głos/yPoradnik na dn����¯�¿�½ moczanow����¯�¿�½

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 2 = 4