Depilacja laserowa

laserowe usuwanie włosów

Depilacja laserowa to idealny sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia. Dzięki niej zapomnimy o owłosieniu oraz drogich wizytach u kosmetyczki. Laserowe usuwanie owłosienia sprawdzi się szczególnie u osób, które maja uczulenie na wosk, czy cierpią z powodu wrastających włosków. To zabieg przede wszystkim bezbolesny i dający świetne rezultaty.

Depilacja laserowa poprawia nasz komfort dzięki czemu możemy czuć się dobrze w swojej skórze przez cały rok. Zabieg polega na przykładaniu głowicy do skóry. Głowica emituje światło lasera, który nie tylko niszczy melaninę zawartą we włoskach oraz cebulki włosków. Przez to włosy nie odrastają w tym miejscu, a te które odrosną są znacznie bardziej kruche. Laser nie powoduje podrażnień tak jak np. wosk, czy krem do depilacji. Laser może być stosowany do tak delikatnych miejsc jak pachy albo strefa bikini. Zabieg jest bezbolesny a podczas jego trwania możemy czuć lekkie mrowienie oraz ciepło.

Nie trzeba się do niego przygotowywać. Ważne żeby skórę poddawaną zabiegowi oczyścić i ogolić. Nie może być smarowana balsamem ani antyperspirantem. Warto przed podjęciem decyzji o poddaniu się depilacji laserowej skonsultować się z kosmetyczka w celu ustalenia optymalnej ilości zabiegów oraz wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań.Przeciwwskazania do wykonania zabiegu depilacji laserowej

Zabieg depilacji laserowej nie jest inwazyjny. Ma on jednak przeciwwskazania do wykonania m.in.-nowotwór -ciąża i karmienie piersią-gorączka i złe samopoczucie -epilepsja -rany i podrażnienie w miejscu zabiegowym-zażywanie leków fotouczulających.

Jakie są zalety depilacji laserowej?

Przede wszystkim laserowe usuwanie owłosienia jest bezbolesna metoda depilacji.  Daje bardzo dobre efekty, przez co nie musimy ciągle pamiętać o goleniu. Zabieg dla trwałych efektów wystarcza powtarzać co dwa lata. Łącznie warto zainwestować w około 5-6 zabiegów, by efekt był trwały.  Wykonuje się go w odstępach tygodniowych, by skóra mogla się zregenerować.

Czego unikać po zabiegu depilacji?

Zabieg depilacji najlepiej wykonywać jesienią, kiedy nie korzystamy albo rzadziej korzystamy z basenu albo sauny. Po depilacji laserowej nie powinniśmy się tez opalać.  W przypadku zabiegu na twarz ważne tez jest unikanie kwasów AHA oraz mocnych peelingów. Warto za to stosować kosmetyki zalecone przez kosmetyczkę. Beda to kremy nawilżające skore z kwasem hialuronowym oraz gliceryna.

Zabieg depilacji laserowej jest mało inwazyjny.  Można zauważyć jedynie lekkie zaczerwienienie, które znika po około 3 godzinach. Można po nim wracać do obowiązków i nie trzeba brać wolnego.
Laserowe usuwanie owłosienia najlepiej wykonywać, kiedy ma się jasną karnację i ciemne włosy. Laser lepiej wychwytuje melaninę, dzięki czemu nie tylko zauważymy lepsze efekty zabiegu, ale też będzie trzeba wykonać mniej zabiegów depilacji laserowej. Laser jest bardzo bezpieczny i dlatego tak często używany w zabiegach takich jak depilacja.
To ogromne ułatwienie zwłaszcza dla osób, które cierpią z powodu bardzo widocznego owłosienia.

Depilacja Laserowa Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
tel. +48 791 600 607
gdynia@clinicacosmetologica.pl

Depilacja laserowa
5 (100%) 1 głos/yPoradnik na dn����¯�¿�½ moczanow����¯�¿�½

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

92 − = 90