Kompendium Zdrowia

3 metody, które pomogą Ci w walce z popękanymi naczynkami na nogach!

pajączek na udzie

Czym charakteryzują się popękane naczynka na nogach?

Pajączki są to rozszerzone oraz popękane naczynka, które tworzą się w różnych częściach ciała, najczęściej pojawiają się na nogach. Popękane naczynka na nogach układają się zazwyczaj we wzór siateczki.

Usuwanie zmarszczek – nie bój się medycyny estetycznej!

kobieta marszczy oczy

Każdy z nas może zaobserwować pojawienie się zmarszczek na swojej twarzy, kiedy przekraczamy pewien magiczny wiek. Zwykle pierwsze objawy starzenia się pojawiają się koło 30 roku życia, choć to sprawa dosyć indywidualna, zależąca od dbania o skórę oraz czynnik genetyczny. Pierwsze oznaki starzenia się możemy zwykle zaobserwować w okolicach oczu, gdzie skóra jest wyjątkowo delikatna i cienka, oraz podatna na urazy, które rozciągają ją i osłabiają. Zmarszczki pod oczami wyglądają nieestetycznie i potrafią skutecznie psuć nasze samopoczucie, widząc je na naszej twarzy.
Poradnik na dn����¯�¿�½ moczanow����¯�¿�½

Trycholog – poznaj szybki ratunek dla wypadających włosów

łysienie u kobiet

Trycholog to specjalista, którego specjalizację można określić jako tę z pogranicza dermatologii, medycyny estetyczne oraz kosmetologii. Zajmuje się on badaniem włosów oraz skóry głowy, diagnozowaniem schorzeń i ich leczeniem. Najważniejszym, ale nie jedynym wskazaniem do odbycia wizyty, jest nadmierne wypadanie włosów. Wypadanie włosów, przyczyny ich osłabienia oraz problemy ze skórą głowy to tylko niektóre zagadnienia, z którymi trycholog spotyka się w swojej codziennej praktyce. Szczególną uwagę zwraca na wypadające włosy u kobiet, które z powodu ich utraty cierpią najbardziej dotkliwie. 

Trycholog – kiedy się udać i jak poradzić sobie z łysieniem?

łysiejąca osoba

Trychologia jest dziedziną medyczną, która zajmuje się badaniem oraz leczeniem problemów ze skórą głowy oraz włosami.

Implanty zębowe – najważniejsze informacje

implant zęba makieta

W dzisiejszych czasach wypełnianie luk po zniszczonych zębach to żaden problem. Przyjrzyjmy się prawdopodobnie najlepszej z metod w postaci implantów.

Jak zwalczyć rumieńce na twarzy? Skuteczne metody!

Rumień na policzkach

Zmorą wielu ludzi niezależnie od wieku i płci są rumieńce na twarzy. Rumieńce są to zaczerwienieni, które pojawiają się na skórze.

Botoks – skuteczna walka z nadpotliwością głowy i twarzy

Nadpotliwość dłoni

Nadpotliwość to problem medyczny, z którym – według statystyk – zmaga się 3% populacji. Problem dotyczy osób w różnym wieku, obojga płci. Przyczyną zaburzeń jest nadmierne wydzielanie potu przez gruczoły potowe.

Jak skuteczne zwalczyć nadmierne owłosienie? Gdańsk

Nadmierne owłosienie u kobiet jest określane, jako hirsutyzm. Hirsutyzm polega na nadmiernym pojawianiu się owłosienia w miejscach charakterystycznych dla mężczyzn. Różnicą między normalnymi włosami, a tymi przy hirsutyzmie charakteryzuje ich struktura. Bowiem są one wtedy grube i ciemne. Wyrastające włosy na plecach oraz włosy na piersiach mogą być znakiem ostrzegawczym, iż z naszym organizmem dzieje się coś złego. W związku z czym powinniśmy udać się jak najszybciej do dermatologa, w celu poznania przyczyny. Nadmierne owłosienie jest skutkiem zaburzeń hormonalnych. Głównym powodem pojawienia się tej choroby jest przerost androgenów w organizmie oraz zespół policystycznych jajników. Otóż androgeny w normalnych ilościach spełniają bardzo ważne funkcje w organizmie kobiety, aczkolwiek ich przerost powoduje komplikacje chorobowe, które trzeba leczyć. Zazwyczaj chorobie tej towarzyszy także częste przetłuszczanie się włosów.

Brodawka łojotokowa – przyczyny, objawy, leczenie

Wycinanie brodawki

Brodawka łojotokowa to narośl na skórze, wyraźnie oddzielona od jej zdrowej części, wyrastająca ponad jej powierzchnię, zaliczana do łagodnych, niezłośliwych zmian skórnych. Nie ma związku z nowotworem. Najczęściej zlokalizowana jest na twarzy, owłosionej skórze głowy, tułowiu oraz kończynach górnych. Brodawki łojotokowe mają grudkową, chropowatą strukturę.

Zapalenie mieszków włosowych – problem, który można rozwiązać

Zapalenie mieszków włosowych to dolegliwość bardzo powszechnie występująca zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Przyczyny ich powstawania mogą być infekcyjne oraz nieinfekcyjne. Infekcyjne zapalenie wynika z obecności bakterii, wirusów albo grzybów. Zapalenie mieszków włosowych po depilacji to przykład infekcyjnego zapalenia mieszka włosowego. W przypadku kobiet  najczęściej pojawia się zapalenie mieszka włosowych na nogach, które objawia się wysypką w postaci czerwonych krostek. Natomiast panowie, którzy golą głowie często mają zapalenie mieszka włosowego na głowie.