Dna moczanowa – Poradnik Pacjenta

Poradnik Dna Moczanowa

Poradnik dla pacjenta chorującego na dnę moczanowąDna Moczanowa dr Konrada Kokurewicza to poradnik, który z miejsca stał się bestsellerem, może dlatego, że autor książki na co dzień spotyka się z różnymi przypadkami tego schorzenia pracując w jednym z wrocławskich gabinetów – tam pomaga zarówno tym, którzy borykają się z dną w fazie początkowej jak i mocno zaawansowanej.
W poradniku dr Kokurewicz spisał swoje doświadczenia dotyczące leczenia dny. W pierwszej części zawarł podstawowe definicje choroby, dzięki czemu chory w jasny sposób może lepiej zrozumieć istotę tego dokuczliwego schorzenia, poznając przy tym fachową, medyczną terminologię.

W części drugiej natomiast autor podejmuje się odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania swoich pacjentów – w ten sposób poradnik staje się rzeczowym kompendium wiedzy na temat dny moczanowej, w tym przyczyn jej powstania, objawów, diagnostyki, leczenia a nawet możliwych powikłań.

Warto dodać, że Dna Moczanowa to również doskonały podręcznik kulinarny – doktor zawarł w nim pomocne jadłospisy, które skutecznie pomagają w walce z dną, szczegółowo omówił wszelkie aspekty diety dla pacjentów borykających się z tym schorzeniem (wskazuje na przykład na dobroczynne zastosowanie diety ubogoenergetycznej) i daje jasne wskazówki jak w prosty sposób przyrządzać właściwe posiłki.

Chociaż wiedza zawarta w poradniku Dna Moczanowa Konrada Kokurewicza nie zastąpi bezpośredniej konsultacji lekarskiej to z całą pewnością staje się niezbędnym źródłem dodatkowej pomocy w walce z chorobą – o skuteczności proponowanych metod leczenia świadczy fakt, iż wykorzystywane były one z powodzeniem przez pacjentów autora książki.

zobacz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

31 + = 34