Dna Moczanowa. Dieta i Jadłospisy

Dieta i Jadłospisy dla dny moczanowejDna Moczanowa. Dieta i jadłospisy” to fachowy poradnik kulinarny napisany przez profesjonalnych dietetyków, mgr inż. Macieja Bońkowskiego oraz mgr Marcina Majewskiego. W książce zawarto szereg przepisów na dania, które skutecznie pozwalają zniwelować dokuczliwe objawy dny moczanowej. Trzeba zaznaczyć, że autorzy nie podejmują się wyjaśniania podstawowych aspektów choroby celowo bowiem książka skierowana jest do pacjentów, którzy mają już za sobą specjalistyczne konsultacje lekarskie i z dną zmagają się już długi czas a dotychczasowe metody leczenia okazały się bezskuteczne bądź dieta ma je dodatkowo wspomagać.
Doskonale wiadomo, iż jedną z najbardziej skutecznych metod leczenia choroby jest właśnie dieta, nie tylko dobór właściwych produktów czy sposób przyrządzania dania, ale także nawyki żywieniowe, na przykład ilość potraw konsumowanych każdego dnia.

To, co najlepsze na kartach poradnika to nie tylko szczegółowe menu na cały miesiąc, ale także lista zalecanych produktów. Dzięki niej można w dowolny sposób komponować potrawy wykluczając z jadłospisu te elementy, które nie służą choremu czy na jakie ma alergie.

Ciekawostką jest fakt, iż „Dna Moczanowa. Dieta i Jadłospisy” stworzona przez wyspecjalizowanych dietetyków dostępna jest teraz w wersji elektronicznej. Dzięki temu chory na dnę może otrzymać ją już w kilka minut i od razu korzystać z zawartych w poradniku rad. To istotne szczególnie wtedy, gdy podagra czy inny rodzaj schorzenia daje o sobie znać nagle i wymagane jest rozpoczęcie natychmiastowego, doraźnego leczenia, w którym główną istotą jest właśnie odpowiednio dobrana dieta.

zobacz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + 1 =