Implanty zębowe – najważniejsze informacje

implant zęba makieta

W dzisiejszych czasach wypełnianie luk po zniszczonych zębach to żaden problem. Przyjrzyjmy się prawdopodobnie najlepszej z metod w postaci implantów.

Implanty zębów – kiedy mogą być pomocne

Problem z uzębieniem lub jego brak może mieć różne przyczyny np.:

 • paradontoza,
 • zaniedbania z przeszłości,
 • choroby lub urazy.

Wszystkie te czynniki stanowią problem dla olbrzymiej grupy osób ale jest to jednocześnie szansa dla dziedziny implanty zębowe, żeby pomóc przynajmniej części z tych ludzi.

Implant zębowy

Czy każdy lekarz stomatolog może wszczepić implant zębowy? Teoretycznie tak – Ustawa o zawodzie lekarza i lekarza dentysty tego nie zabrania. W praktyce według szacunków tylko około 6% lekarzy stomatologów specjalizuje się w implantologii. Konieczna jest wiedza i doświadczenie z zakresu chirurgii. Warto pytać o praktykę w tej dziedzinie, szkolenia i certyfikaty. Godne rozważenia są również opinie innych klientów. Wielodniowa kolejka pacjentów to – prawdopodobnie – także dobry znak.

Zachęcamy do osobistego odwiedzenia miejsc takich jak K2Dental implanty Gdynia.

Implanty zębowe

Dziedzina ta rozwija się dynamicznie od kilku dekad. Konieczne jest śledzenie nowych trendów i nowinek. Pojawia się nowa technologia jak i materiały z których wykonuje się implanty zębów.

Implant zęba – proces montowania

Postępowanie zaczyna się od wszczepu implantu zęba w określone miejsce i zszycia otaczającego dziąsła. Niekoniecznie jeden implant musi odpowiadać jednemu zębowi. Czasem zdarza się że wszczepienie kilku implantów pozwala zamocować całą protezę – ma to miejsce przy braku uzębienia w szczęce czy żuchwie. Następnie po okresie około 3-6 miesięcy (w którym implant łączy się z okolicznymi tkankami pacjenta) – w zależności czy chodzi o szczękę czy żuchwę – odkrywa się implant gdzie finalnie za pomocą łącznika nakłada się właściwą koronę.

Rodzaje implantów

Można rozróżnić kilka podziałów na rodzaje implantów. Choćby jeśli chodzi o producenta – lekarz powinien zdecydować jaki typ będzie dla danej osoby najbardziej odpowiedni – są na rynku takie implanty, które przyspieszą odbudowę brakującego zęba, jak i są inne, wskazane dla osób z przeciwwskazaniami do takich zabiegów np. z cukrzycą, z osteoporozą. Każdy taki przypadek powinien być skonsultowany z lekarzem. Implanty można również podzielić ze względu na materiał z jakiego są wytworzone:

 • tytanowe – bardzo trwałe, ale za to mniej estetyczne,
 • cyrkonowe – przypominają naturalną tkankę zęba, są odporne na ścieranie, zmiany temperatury, jak i działanie substancji kwaśnych, nie powodują uczulenia, nie reagują na inne choroby i dolegliwości,
 • hybrydowe i bioaktywne – są nowoczesnymi rodzajami, ale nie są jeszcze powszechnie używane.

Cena implantu

Cena implantu zaczyna się od około 2000 złotych, ale może być dużo większa. Składa się na nią duża liczba czynników, jak choćby materiał z jakiego jest wykonany dany implant oraz jego producent.

Implanty, czyli ile kosztuje implant zęba

Na to ile kosztuje implant zęba ma wpływ wiele składowych:

 • miejsce świadczenia usługi – im większa aglomeracja tym cena większa, dlatego zdarza się, że ludzie pokonują wiele kilometrów, aby znacząco zmniejszyć koszty,
 • konieczne działania dodatkowe – np. regeneracja szczęki, tomografia komputerowa, pantomogram, wizyty kontrolne, korony z najdroższych dostępnych materiałów.

Kliniki posiadają najczęściej indywidualne i bardzo zróżnicowane cenniki.

Implanty zębowe – najważniejsze informacje
5 (100%) 1 głos/yPoradnik na dn����¯�¿�½ moczanow����¯�¿�½

4 Responses to Implanty zębowe – najważniejsze informacje

 1. ulaUla pisze:

  Na jakie certyfikaty dentysty zwrocic uwage? Czy sa jakies konkretne stowarzyszenia dajace gwarancje zrobienia dobrego implantu?

 2. Gabi pisze:

  Jaki material jest najdroższy jeżeli chodzi o zrobienie zęba?

 3. Dave pisze:

  A w okolicach Gdyni kogo polecacie na zrobienie implantu zębowego?

 4. Maciek pisze:

  Dave: ja robilem u doktora krupskiego w gdansku i zdecydowanie polecam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

41 − 38 =