Jak skuteczne zwalczyć nadmierne owłosienie? Gdańsk

Nadmierne owłosienie u kobiet jest określane, jako hirsutyzm. Hirsutyzm polega na nadmiernym pojawianiu się owłosienia w miejscach charakterystycznych dla mężczyzn. Różnicą między normalnymi włosami, a tymi przy hirsutyzmie charakteryzuje ich struktura. Bowiem są one wtedy grube i ciemne. Wyrastające włosy na plecach oraz włosy na piersiach mogą być znakiem ostrzegawczym, iż z naszym organizmem dzieje się coś złego. W związku z czym powinniśmy udać się jak najszybciej do dermatologa, w celu poznania przyczyny. Nadmierne owłosienie jest skutkiem zaburzeń hormonalnych. Głównym powodem pojawienia się tej choroby jest przerost androgenów w organizmie oraz zespół policystycznych jajników. Otóż androgeny w normalnych ilościach spełniają bardzo ważne funkcje w organizmie kobiety, aczkolwiek ich przerost powoduje komplikacje chorobowe, które trzeba leczyć. Zazwyczaj chorobie tej towarzyszy także częste przetłuszczanie się włosów.

Hirsutyzm leczenie

Nadmierne owłosienie dotyczy większej ilości społeczeństwa. Jest to problem wstydliwy, w związku z czym wiele kobiet próbuje radzić sobie z tym schorzeniem na własną rękę, co często okazuje się bezskuteczne. Otóż przy leczeniu hirsutyzmu podawane są doustnie tabletki antykoncepcyjne, aczkolwiek kuracja taka może trwać nawet do roku czasu. W związku z czym warto jest podjąć również inne działania, które dadzą szybsze rezultaty. Otóż depilacja woskiem i depilacja laserowa dają możliwość wcześniejszego powrotu do normalnego wyglądu.

Nagrzany wosk do depilacji daje możliwość wniknięcia w głąb skóry, dzięki czemu włos zostaje wyrwany wraz z korzeniem. Aczkolwiek należy pamiętać, iż przy hirsutyzmie włosy odrastają znaczenie szybciej. W związku z czym depilacja woskiem będzie musiała być powtarzana dość regularnie.

Aczkolwiek laserowa depilacja, dzięki swej wiązce lasera, daje możliwość całkowitego pozbycia się niechcianych włosków. Należy jednak pamiętać, iż aby całkowicie pozbyć się tego problemu, potrzeba będzie wykonać około trzech, do czterech takich zabiegów.

5/5 - (4 votes)Poradnik na dn����¯�¿�½ moczanow����¯�¿�½

5 Odpowiedzi do Jak skuteczne zwalczyć nadmierne owłosienie? Gdańsk

 1. Justyna pisze:

  Zgadza się jest dość skuteczna, ale, żeby osiągnąć sukces należy podchodzić do zabiegu kilka razy 🙂

 2. Karolina pisze:

  W moim przypadku sprawdziła się depilacja woskiem, ilość włosków stosunkowo się zmniejsza 🙂

 3. Dawid pisze:

  Ja na moje owłosienie stosuje depilacje laserową, wydaje mi się być skuteczna 🙂

 4. Gosia pisze:

  Ja również jestem zadowolona z efektów depilacji woskiem, mam nadzieje, że efekty utrzymają się na długo.

 5. Arielka pisze:

  Mam problemy z hormonami, przez co mam nadmierne owłosienie które zwalczam zabiegami lasrowymi i jestem bardzo zadowolona z działania tego zabiegu. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 32 = 41