Ostuda – jakie zabiegi mogą ją zwalczyć?

Ostuda na ustach

Ostuda jest problemem, z którym boryka się duża ilość osób, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Zarówno panie jak i panowie mogą mieć kompleksy powodowane przez uporczywe przebarwienia na twarzy. Dlatego też, warto zapoznać się z możliwością przeprowadzenia specjalistycznych zabiegów, które pomogą pokonać ostudę.

Plamy od słońca – jakie są najczęstsze przyczyny powstawania przebarwień?

Plamy od słońca z całą pewnością nie prezentują się estetycznie. Długotrwała ekspozycja na światło słoneczne nie jest jednak jedyną przyczyną powstawania przebarwień. Ostuda może powstać również na skutek przyjmowania niektórych leków, niekoniecznie hormonalnych. Bardzo często borykają się z nią kobiety, które przez długi okres czasu zażywały antykoncepcję hormonalną. Ostuda ciążowa jest zaś zmorą dużej ilości kobiet, które spodziewają się dziecka. Nie da się również ukryć, że przebarwienia na skórze znacznie częściej pojawiają się u pań niż u panów. Czynnikiem ryzyka ostudy jest więc płeć żeńska. Ostuda przybiera postać szarawych lub lekko brązowych plamek, które najczęściej lokalizują się na policzkach, nosie oraz na podbródku.Ostuda na twarzy

Ostuda – leczenie może być skuteczne!

Leczenie ostudy wymaga przeprowadzenia specjalistycznych zabiegów. Skorzystać możemy z następujących rodzajów pomocy:

  • lasera Harmony,
  • peelingów chemicznych,
  • zabiegów Dermamelan/ Cosmelan.

Czytaj więcej na:
https://drkozicka.pl/arts/ostuda-jak-skutecznie-z-nia-walczyc/

Ostuda może przestać być naszym problemem, jeśli zdecydujemy się na zabieg przy użyciu lasera Harmony. Wiązka tego lasera doprowadza do niewielkich i kontrolowanych uszkodzeń skóry, dzięki czemu powstają nowe włókna kolagenowe. Skóra się regeneruje, a problemy takie jak ostuda zanikają.

Ostuda na twarzy może również zniknąć dzięki peelingom chemicznym. Podczas zabiegu, specjalista dobiera rodzaj kwasu dostosowany do potrzeb naszej skóry. Najwrażliwszym cerom polecany jest kwas pirogronowy, a osoby wytrzymałe mogą skorzystać z kwasu glikolowego. Dostępne są również takie rodzaje kwasów jak: kwas migdałowy czy salicylowy.

Zabiegi Dermamelan i Cosmelan również mogą zadziałać na problem, jakim jest ostuda. Pierwszy z nich wykonywany jest przez specjalistę kosmetologa, a drugi może przeprowadzić tylko lekarz dermatolog. Zabiegi polegają na nałożeniu na skórę pacjenta specjalnego preparatu, który jest przez niego zmywany po kilku godzinach. Następnie, pacjent ma za zadanie nakładać na skórę twarzy specjalny krem, który otrzymuje się w gabinecie, w którym przeprowadzany był zabieg. Ostuda staje się mniej widoczna już po tygodniu, a najlepsze efekty uzyskuje się po trzech miesiącach.
Poradnik na dn����¯�¿�½ moczanow����¯�¿�½

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

74 − = 72