3 metody, które pomogą Ci w walce z popękanymi naczynkami na nogach!

pajączek na udzie

Czym charakteryzują się popękane naczynka na nogach?

Pajączki są to rozszerzone oraz popękane naczynka, które tworzą się w różnych częściach ciała, najczęściej pojawiają się na nogach. Popękane naczynka na nogach układają się zazwyczaj we wzór siateczki.

Wyróżniamy dwa rodzaje pajączków, które mogą się nieco różnić, co do metody zwalczania ich.

 • żyłki – są to rozszerzone lub popękane naczynka, które znajdują się w głębszej warstwie skóry. Ich średnica może sięgać nawet do 3 mm. Są niebieskiego koloru. Można zauważyć je już na pierwszy rzut oka, gdyż są bardzo widoczne.
 • pajączki śródskórne (teleanglezje) – ten rodzaj popękanych naczynek znajduje się tuż pod skórą. Nie można ich wyczuć podczas dotyku. Przybierają barwę siną lub brunatnoczerwoną.

Pajączki stanowią źródło wielu kompleksów, szczególnie dla płci pięknej. Wyjście na basen, założenie krótsze spódniczki staje się bardzo niekomfortowe. Co więcej, często domowe sposoby radzenia sobie z tym problemem są nieskuteczne ze względu na złożoność problemu. Zatem pojawia się gruntowne pytanie: jak usunąć popękane naczynka na nogach?
Eksperci podpowiadają jak usunąć popękane naczynka na nogach

Czytaj więcej na temat zamykania naczynek na nogach: https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/popekane-naczynka-nogach/

Niestety, ale zamykanie naczynek na nogach nie należy do łatwych zadań. Usunięcie tego problemu w warunkach domowych jest praktycznie niemożliwe. Jednak dzięki nowoczesnym technologiom można w miarę szybko i skutecznie pozbyć się tej nieprzyjemnej dolegliwości na stałe.

Opinia lekarza kosmetologii:

„Dzięki nowoczesnym zabiegom laserowym mamy możliwość wniknięcia wiązką światła głęboko do wnętrza skóry i usunąć przyczynę rozszerzonych oraz popękanych naczynek.”

Laserowe zamykanie naczynek na nogach

zdrowe nogiProfesjonalne zabiegi stanowią najefektywniejszą metodę na zamykanie naczynek na nogach. Nowoczesna kosmetologia potrafi zarówno w sposób bezpieczny, jak i komfortowy usunąć niechciane zdobienia na skórze. Do walki przeciwko tej upornej dolegliwości wykorzystuje się innowacyjne lasery.

 • Laser Harmony Baby Rejuve Long Pulsed Nd:YAG 1064 nm

Laserowe zamykanie naczynek na nogach skutecznie wykonuje nowoczesny Laser Harmony Baby Rejuve Long Pulsed Nd:YAG 1064 nm. Dzięki świetle pulsacyjnym dobrze jest wchłaniany nie tylko przez hemoglobinę, ale również przez wodę.

Laser poprzez odpowiednią wiązkę światła dociera do głębokich warstw skóry, gdzie skutecznie je obkurcza, zamykając naczynka. Właśnie ten rodzaj zabiegów szczególnie wykorzystuje się podczas zwalczania żyłek. Zamykanie naczynek na nogach dzięki temu laserowi jest bardzo komfortowe dla pacjenta, gdyż urządzenie wyposażone jest w specjalistyczny system chłodzący.

 • Laser VariLite 532 NM i 940 NM

Zamykanie naczynek na nogach jest wysoce skuteczne z urządzeniem VariLite. Laser diodowy rewelacyjnie usuwa rozszerzone naczynka o zabarwieniu niebieskim i czerwonym. Zabiegi są całkowicie bezinwazyjne. Może być stosowany na różnych obszarach ciała – szyi, dekoltu, nogach.

 • QuadroStar Pro Yellow

Wartą uwagi propozycją na zamykanie naczynek na nogach są zabiegi wykonywane urządzeniem QuadroStar Pro Yellow. Wiązka lasera o długości światła 577 nm dokładnie wnika w źródło problemu, jednocześnie nie naraża na uszkodzenia tkanki znajdujących się w obrębie pajączka.

Ogromną zaletą tego zabiegu jest możliwość powrotu do codziennych spraw od razu po wyjściu z gabinetu.

Zobacz więcej informacji o zabiegach na laserowe zamykanie naczynek na nogach – http://drkomorowska.pl/arts/zamykanie-naczynek-na-nogach-zabiegi/

Zamykanie naczynek na nogach – podsumowanie

Jeśli zmagasz się z problemem popękanych naczynek na nogach to innowacyjne zabiegi kosmetologiczne będą dla Ciebie idealne. Pozwolą Ci w krótkim czasie pozbyć się niechcianych dolegliwości. Profesjonalne kliniki zapewnią Ci zarówno pozytywne rezultaty, jak i bezpieczeństwo podczas wykonywania zabiegów.

5/5 - (7 votes)Poradnik na dn����¯�¿�½ moczanow����¯�¿�½

8 Odpowiedzi do 3 metody, które pomogą Ci w walce z popękanymi naczynkami na nogach!

 1. damian10 pisze:

  Drogie Panie, współczuję takich problemów, trzymam kciuki za zamykanie naczynek na nogach, a najlepiej to żeby w ogóle się nie pojawiały 😉

 2. zakawa87 pisze:

  dobra, fajnie brzmia te metody te laserowe zamykanie naczynek na nogach ale jakie to sa koszta pewnie ogromne

 3. Paulina pisze:

  Popękane naczynka na nogach to zdecydowanie nic ciekawego, ale czy warto podejmować takie ryzyko? Taki laser to chyba nie jest zbyt bezpieczny?

 4. koniczynka990 pisze:

  No jasne, że jest to bezpieczne! 😀 Jeżeli tylko się zastanawiasz jak usunąć popękane naczynka na nogach to chyba nie ma lepszej metody

 5. Renia pisze:

  zakawa87 koszta nie sa takie wysokie. Wszelakie kosmetyki na popekane naczynka i inne metody sa czesto nieskuteczne, a taki zabieg to zazwyczaj kilka stówek i niemal 100% skuteczności

 6. zosiula pisze:

  ale brzmi to super nowoczesnie, kto by pomyslal ze sa takie metody walki z popekanymi naczynkami na nogach i pewnie z wieloma innymi, super

 7. felinka0 pisze:

  Najlepsza metoda na zamkniecie naczynek na nogach jest zrezygnowanie z stojącego stylu życia, ale często wiele kobiet nie może sobie na to pozwolić. Domowe metody niestety rzadko kiedy podołają…

 8. romcia pisze:

  mnie to w ogole nie dziwi, ze niejedna pani idzie na laserowe zamykanie naczynek na nogach, tyle pan ma z tym problem wiec to nic dziwnego serio serio

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

53 + = 57